Botanicum a další novinky z Albatrosu

Autor

Máj se ukázal ve své prosluněné podobě a přímo vybízí k poležení na trávě s knihou v ruce. Kromě titulu Botanicum, který vám pomůže se zorientovat v tom, co roste právě vedle vás nebo úplně na opačné straně Země, si můžete s sebou vzít třeba druhý díl detektivní série Zlověstné vlny, pokračování francouzského vypravování Merde! Rok v Paříži nebo zalistovat v Českých klenotech UNESCO. A když s sebou vezmete i děti, můžete se začíst do dalšího Projektu Pes, tentokrát o prázdninách v Beskydech.

AnotaceUkázka z knihy

Botanicum
Autor: Jenny Broomová

Neobyčejné muzeum rostlin, které má otevřeno 365 dní v roce

Vítejte v Botanicu, jediném muzeu, které má otevřeno, kdykoliv se vám zachce. Vystavuje ty nejkrásnější, nejexotičtější a nejpodivnější rostliny, které ohromí každého čtenáře. Prozkoumáte titěrné řasy, rozmanitě zabarvené houby, lišejníky i velkolepé masožravky. Navíc se dozvíte, jak se rostliny s ubíhajícím časem vyvíjely a jak moc se musely přizpůsobit, aby vůbec přežily. Račte vstoupit, království rostlin se vám otevírá v celé své kráse!

Více na: http://www.albatrosmedia.cz/tituly/41601153/botanicum/

AnotaceUkázka z knihy

Merde! Rokv Paříži
Autor: Stephen Clarke

Pravdivý záznam o životě mezi Francouzi…

Stephen Clarke je britský novinář a spisovatel píšící pro francouzskou mediální skupinu v Paříži. Merde. Rok v Paříži je témiř pravdivý záznam událostí, které se mu přihodily nebo nepřihodily během deseti let, kdy žil ve Francii – podle toho, kdo klade otázku. Puvodně knihu vydal v nákladu 200 výtisků a chtěl ji prodávat přes svou webovou stránku, rozdávat přátelům nebo využít jako palivo při barbecue konajícím se při oslavě dobytí Bastily.

Více na: http://www.albatrosmedia.cz/tituly/44442608/merde-rok-v-parizi-broz/

AnotaceUkázka z knihy

Projekt pes (Prázdniny v Beskydech)
Autor: Lucie Hlavinková

3. díl vítězného rukopisu literární soutěže nakladatelství Albatros

Jendu, teď už šťastného majitele štěněte Dennyho, čekají prázdniny u babičky a dědy v Beskydech. Společnost mu dělá nezvedený bratranec Robin i nejlepší kamarádka Monika. Čeká je napínavé noční dobrodružství a dozvědí se toho spoustu o divokých šelmách. Pátrají totiž po zvířeti, které řádí u sousedů. Navíc se blíží dědečkovy kulatiny, a tak musí vymyslet perfektní dárek. Když se pak sejde celá rodina, je jisté, že o řadu legračních příhod nebude nouze.

Více na: http://www.albatrosmedia.cz/tituly/43654175/projekt-pes-prazdniny-v-beskydech/

AnotaceUkázka z knihy

Zlověstné vlny
Autor: Mark Douglas-Home

Detektivka, která vás stáhne do hlubin.

Když Cal McGill přijíždí na skotský ostrov Eilean Dubh vyšetřit zmizení chlapce Maxe Wheelera, nemá ještě nejmenší ponětí, co ho čeká. Uzavřená ostrovní komunita jej nevítá zrovna s otevřenou náručí, a Maxův zámožný otec je navíc přesvědčen, že právě mezi zdejšími obyvateli se skrývá vrah. Poté co se za podivných okolností zřítí ze svahu karavan Maxovy nejstarší sestry Joss, začíná být jasné, že rodiny Wheelerů se někdo touží zbavit za každou cenu…

Více na: http://www.albatrosmedia.cz/tituly/35445034/zlovestne-vlny/

AnotaceUkázka z knihy

České klenoty UNESCO
Autor: Jozef Petro

Dokážete vyjmenovat všechny české památky, které jsou zapsány na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO?

Objevte skryté kouzlo nádherných českých památek, které jsou natolik cenné, že byly zapsány na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO, aby se uchovaly dalším generacím. Navštivte místa, která jsou jednou provždy spojena s českou historií a kulturou. Nechte se navnadit jedinečnými přírodními krásami. Seznamte se s českými nehmotnými památkami na seznamu UNESCO. Kniha vám mimoto nabízí i tipy na výlety za neméně krásnými a zajímavými památkami, které usilují o zápis na seznam UNESCO.

Více na: http://www.albatrosmedia.cz/tituly/40167101/ceske-klenoty-unesco/

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *