Čekání na kocoura a další baboletní novinky z Albatrosu

Autor

Babí léto se opravdu vydařilo a počasí tak přímo láká k usednutí venku na lavičku a číst si. Přinášíme vám proto pár tipů na nejnovější knihy. Pokud chcete něco oddechového, pak jsou právě pro vás knihy Čekání na kocoura nebo Dneska půjdu spát až zítra. Na milovníky napětí čekají Vyvolení. Děti potěší Kouzelná hmyzí škola a tvořivé duše Originální výrobky z přírodnin a odpadů.

AnotaceUkázka z knihy
Čekání na kocoura
Autorka: Michaela Klevisová

Povídky o kočkách a jejich lidech!

Alice složitě hledá cestu k dospívající dceři, Delfína už nechce být dál single, Théo těžce nese stěhování z venkova do města, malý David se musí smířit s rozvodem rodičů… Jedno mají všichni hrdinové společné: lásku ke kočkám. Čtrnáct křehkých příběhů o vztazích lidí, kterým autorka přezdívá kočkaři, vám vykouzlí úsměv na rtech a zároveň vás i dojme.

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/63737021/cekani-na-kocoura/

AnotaceUkázka z knihy
Dneska půjdu spát až zítra
Autorka: Markéta Plechšmídová

I za malou chybu se platí vysoká cena

Příběh české studentky, inspirovaný skutečnými událostmi, ukazuje, jak málo stačí k tomu, aby se z vysněné cesty za oceán stala noční můra. Marina si chce přes léto v USA vydělat „easy money“ – jenomže načerno. Z amerického snu se probudí do bludného kruhu strachu, který odstartovalo zatčení na bostonském letišti.

Ano, podvádět se nemá, ale bylo tohle všechno opravdu nutné?

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/58952422/dneska-pujdu-spat-az-zitra/

AnotaceUkázka z knihy
Vyvolení
Autoři: Jorn Lier Horst, Thomas Engström

Dva hvězdní autoři norské krimi napsali našlapaný thriller ze světa celebrit

Oslo 2018. Někdejší královna dlouhých běžeckých tratí Sonja Nordstromová nedorazí na křest své kontroverzní autobiografické knihy Věčná jednička. O několik hodin později objeví bulvární novinářka Emma Rammová v jejím odemčeném domě stopy zápasu. A k obrazovce televize je přilepené startovní číslo jedna.

Vrchní komisař Alexander Blix se stále nemůže vyrovnat se vzpomínkami na devatenáct let starý incident, při kterém zastřelil pětileté dívce otce, který ji držel jako rukojmí. Blix dostane za úkol vést vyšetřování záhadného zmizení Sonji Nordstromové. Stopy se objevují na místech a v časech, které napovídají, že jde o předem pečlivě promyšlený plán.

Okolnosti svedou Rammovou a Blixe dohromady a donutí je spolupracovat. Oba se svými metodami snaží odhalit a zastavit systematického a chladnokrevného vraha s neskrývaným smyslem pro drama. Touží po pozornosti. A svou partii zatím teprve rozehrává…

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/54195305/vyvoleni/

AnotaceUkázka z knihy
Kouzelná hmyzí škola
Příběhy skřítka Rubínka
Autor: Radomír Socha

Ty jsi ale zvědavý. Jen abys tam špatně nedopadl. Vždyť nevíš, co si ti hmyzové na tebe vymyslí!

Jednoho krásného rána pomůže skřítek Rubínek roháči Rohanovi z nesnází. Za odměnu se může jít podívat do tajné a kouzelné školy hmyzu. A tak zamává víle Zlatěnce a vyráží vstříc úžasným dobrodružstvím… Jenže ouha! Ani v kouzelné hmyzí škole nechybí rošťáci a šprýmaři. Do jakých patálií se Rubínek připlete a jak to všechno zvládne? Najde si mezi hmyzími školáky nějaké přátele? A vrátí se vůbec k víle Zlatěnce?

V knížce Kouzelná hmyzí škola nás autor prostřednictvím skřítka Rubínka zavede do kouzelné a tajné hmyzí školy. Ve veselých a vtipných příbězích poznáme nejrůznější hmyz – jak vypadá, co dělá a jaké rošťárny během školní výuky Rubínkovi provede.

S pomocí této pohádkové knížky se tak školáci seznámí s celou řadou u nás žijících druhů hmyzu a ještě se skvěle pobaví!

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/54978308/kouzelna-hmyzi-skola/

AnotaceUkázka z knihy
Originální výrobky z přírodnin a odpadů
Autorka: Lucie Dvořáková-Liberdová

Vdechněte nepotřebným věcem nový život a zkrášlete své okolí

Myslíte si, že zkombinovat přírodu a odpad není možné? Spojit něco tak krásného s něčím, co už dávno není potřebné, leží někde v koutě nebo už se s tím chystáte praštit do koše?

Nenechte se zmást, opak je pravdou, v tvoření je možné všechno. I takto zdánlivě neslučitelné věci se můžou pěkně doplňovat a navíc při troše šikovnosti vznikne unikát, který byste nikdy v obchodě nekoupili. Většina smetí má totiž úžasný potenciál, jen se nebát a objevit ho.

V této knize naleznete postupy na výrobu originálních výrobků doplněné o detailní popisy a návodné fotografie, které vás krok po kroku povedou až ke zdárnému výsledku.

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/52835040/originalni-vyrobky-z-prirodnin-a-odpadu/

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *