Cesta domů: počtení

Autor

Jiří Pilka: Chvíle po západu slunce (malé rady seniorům)

Osmdesátiletý publicista, muzikolog a spisovatel píše krátká zamyšlení nad všedními i nevšedními starostmi a radostmi, určená pro jeho vrstevníky nebo pro ty jen o maličko mladší. Malá knížka pomáhá přijmout realitu lidského stárnutí a nacházet v něm radost.

 

Martina Špinková: O tajemství

Tajemství patří k našemu životu; jak tajemství hezká, která je dobré si uchovávat, tak těžká, která je dobré sdílet. Kniha se lehce dotýká toho, co je a co není tajemství, jak s ním můžeme zacházet, jak ctít cizí tajemství a kde má tajemství své místo.

Stein Erik Lunde: Nemůžu usnout

„Klučičí“ knížka o tesknotě a blízkosti, jemná něžná, poetická. Chlapeček, který nemůže v noci spát, nachází bezpečí v tátově náruči. Tehdy se odváží a ptá se na věci, které ho trápí. Spí ptáci v noci? A lišky? A co maminka, která umřela: kdy už se probudí a vrátí se domů? Nevšední výtvarné ztvárnění domova i krajiny, táta a chlapec na noční procházce, otázky plné úzkosti, laskavé a jasné odpovědi jeho táty, jistota a klid pod hvězdami. To je kniha, která obohacuje naši produkci o jiný rozměr, jak obsahový, tak výtvarný. Z norského originálu Eg kan ikkje sove no vydaného nakladatelstvím Det Norske Samlaget, Oslo, přeložila Marie Novotná.

Earl A. Grollman: Slon v pokoji (O smrti a zármutku pro dospívající)

Velký slon v malém pokoji, všichni o něm vědí, každému překáží, všichni na slona pořád myslí, ale vůbec se o něm nemluví. Mluvit o slonu je nevhodné. Tímto obrazem začíná kniha pro dospívající čtenáře, kterým někdo zemřel.

Nejen tyto knihy k pořízení v nakladatelství Cesta domů.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *