Věnec ze srdíček

Autor

Budeme potřebovat: barevné papíry, nejlépe tvrdší nebo proužky nastříhat z barevných desek na dokumenty, několik barev, nůžky, tužku, pravítko, sešívačku, kancelářské sponky nebo klipsy

Z každého barevného papíru si uděláme proužky široké 3 cm a dlouhé 21 (krásně to vyjde na šířku stránky).

Jedno srdíčko je tvořeno ze 3 proužků, proto druhý proužek zkrátíme o 3 cm a třetí proužek zkrátíme o 5 cm. Potom všechny proužky v půlce přestřihneme, takže délka je pak 10,5 cm, 9 a 8 cm.

Takto si poskládáme všechny proužky na minimálně 9 srdíček. Lze dělat barevné jako červený, oranžový a dovnitř růžový, já jsem zvolila kombinaci spíš na jaro, takže odstíny zelené a žluté a srdíčka jsem dělala jen z jedné barvy.

První srdíčko – 3 proužky z každé strany poskládáme – nejkratší proužek dovnitř, potom kratší a největší ven. A přidáme z každé strany druhou barvu, ale obráceně, největší a potom menší proužky. A takto to sešijeme a budeme mít hotové druhé srdíčko. To první zůstane otevřené a sešívá se až s posledním srdíčkem nakonec.

Protože některé proužky byly velice tvrdé (to jsem použila kancelářské desky) a nešlo to sešít, tak jsem dala jen velký a nejmenší proužek a na sešití jsem použila silnější sešívačku a delší 8 mm sponky.

Když máme na všechny proužky poskládány, tak zatočíme srdíčko, dole jsem si to sepnula klipsem, aby se mi to nerozdělalo a přidala jsem další barvu, sešila, další barvu a sešila a pořád dohola, až to bylo dost dlouhé. Musela jsem použít 9 srdíček a konec nejde sešít sešívačkou, jen z části a zbytek je nutné slepit lepidlem, však uvidíte, jak to myslím.

Srdíčka jsou dost malá, příště si udělám delší proužky na větší srdíčka a zvolím slabší papír, protože tohle bylo opravdu náročné.

Ale udělala jsem si dva krásné věnečky, které jsem ozdobila mašlí a zavěsila
jsem je na bavlnku a pověsila je na dveře.

Přeji všem příjemné tvoření.

1
Komentujte jako host

1 Počet komentářů
0 Odpovědi na vlákno
0 Sledující
 
Komentář s nejvíce reakcemi
Nejžhavější komentáře
1 Autoři komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
trz

teď na mě vyskočilo, to je hezké i jako např. velikonoční nebo teď adventní, když se to barevně doladí! díky za tip