Festival Okoř 2012

Autor

Přesně za měsíc, 18. srpna 2012, se koná 12. ročník hudebního Festivalu Okoř. Kde to přesně je a Jak se tam dostanete? Kdo a Kdy bude vystupovat? Na koho se fanoušci nejvíce těší? Kolik to stojí a Na jakých místech zakoupit vstupenky? Čím je Okoř pro Davida Kollera či skupinu MIG 21? A otázku „Proč“ už asi nebude po přečtení hudebních lákadel třeba pokládat.

Kde leží hrad Okoř?

Hrad, respektive jeho zřícenina, leží přímo ve stejnojmenné obci Okoř. Tu najdeme ve Středočeském kraji, v severozápadní části okresu Praha – Západ. Od Prahy je to okolo 15 km a od Kladna 11 km. Cesta sice opravdu vroubená je stromama, nicméně přesnější popis by byl asi tento: z Prahy můžete jet autobusem Pražské integrované dopravy – linkou 350 ze zastávky Dejvická, odkud bude kyvadlově jezdit i posílená linka A23 označena přímo X-Okoř. Pro místní zjednodušeně: jezdit to bude z kulaťáku. Z Kladna bude také zařízena kyvadlová doprava, a to z Rozdělova se zastávkami po Kladně, a poté i cestou v Buštěhradě a Číčovicích. Přijedete-li autem, parkovat lze v okolí obce, asi 200 metrů od areálu a dále.

Časový harmonogram:

14:00 – 14:40 MANDRAGE
14:55 – 15:45 HORKÝŽE SLÍŽE
16:05 – 16:45 AIRFARE
17:05 – 17:45 MARTA KUBIŠOVÁ
18:05 – 18:45 MICHAL HRŮZA
19:00 – 19:50 TOMÁŠ KLUS
20:15 – 21:05 ANNA K
21:35 – 22:25 MIG 21
23:00 – 23:50 NIGHTWORK
00:20 – 01:10 DAVID KOLLER

Na koho se fanoušci těší?

Na webových stránkách festivalu se můžete v rámci příprav zúčastnit ankety, kde si vyberete interprety, na které se nejvíce těšíte.

Jak se dostat ke vstupenkám?

Samotni na světě během festivalu určitě vzhledem k oblíbenosti nebudete, proto je jistější zakoupit si vstupenky předem. Což lze učinit v síti Ticketportal nebo na pokladně hradu. V předprodeji jsou za 400Kč. Na místě v den konání festivalu od 13 hodin za 450Kč. Děti do dvanácti let v doprovodu rodičů, vozíčkáři a držitelé ZTP/P mají vstup do areálu zdarma.

Jaké bude připraveno zázemí?

Vzhledem k zajištění občerstvení v rámci areálu byste se neměli cítit hladoví a sešlí. Na vlastní zásoby zapomeňte, ať je nemusíte nechat před vstupem. Do areálu nelze jít s vlastním jídlem, alkoholem, skleněnými lahvemi a plechovkami, nicméně vše potřebné bude k zakoupení ve stáncích (pití alko i nealko, teplá i studená jídla, vegetariánská strava). K hygienickému zázemí budou patřit mobilní toalety a užitková voda na očistu a osvěžení. Budete-li mít obavu, že můžete časem sotva plést nohama, jak se také zpívá, doporučuje se jednak vzít si s sebou deku, karimatku či jiné odpočívací pohodlí. Máte-li v plánu i přespat, není nic snazšího, než přidat spacák a stan a ubytovat se v místním stanovém městečku.

Oslovili jsme několik z účinkujících s otázkou, čím je pro ně Okoř, ať už festivalově či jinak.

David Koller:
Kromě té jedné známé country odrhovačky se mi vybaví romantická silueta zříceniny, procházka s mým tátou, mámou a sourozenci, natáčení jednoho videoklipu Lucie s F.A.Brabcem na kopci u Okoře a již 2x navštívený festival.

MIG 21:
Okoř patří mezi naše oblíbená místa, má skvělou atmosféru. Rodinnou. A to jak v publiku, tak v backstage.

Nezůstalo samozřejmě jen u jedné otázky, na celé rozhovory se můžete těšit v následujích několika dnech a týdnech.

Více festivalových info najdete na: http://www.festivalokor.cz!

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na