Kočičí škrabadlo ze zbytků

Autor

V každé domácnosti se najde něco, co už dosloužilo nebo zbylo po jiné činnosti. Protože se nám teď motají po terase tři koťata spolu s jejich mámou, rozhodla jsem se, že jim vyrobím škrabadlo a část takových zbytků tak ještě zužitkuji.

Nejprve jsem si našla kus silnější dřevěné desky a dvě užší prkna, která jsem přišroubovala k desce jako stabilní nohy a základnu tím udělala ještě o trochu těžší.

Na desku jsem položila kus staré koupelnové předložky a přichytila po obvodu nastřelovačkou. Okraje jsem pak pomocí tavné pistole obmotala vysloužilou prádelní šňůrou.

Ze silné větve, která zbyla z prořezání bezinky, jsem si kus uřízla a získala tak sloupek s kůrou, o který si budou moct brousit drápky. Sloupek jsem pomocí tří šroubů pevně přidělala k základně.

Na sloupek jsem pak přidělala další dřevěnou desku, která je lehčí než základna a opět přišroubovala třemi šrouby.

Na horní desku jsem opět pomocí nastřelovačky přidělala zbytek koupelnové předložky.

Vzala jsem ještě jedno úzké delší prkno a na jedné straně ho seřízla pod úhlem 45°. Pomocí tavné pistole jsem k němu přidělala zbytky provazů, které jsem doma našla a vznikl tak nejen žebřík, ale i další místo, kde si můžou brousit drápky hned na třech různých typech materiálů.

Nakonec jsem žebřík přišroubovala k horní desce a škrabadlo je hotové.

A takhle vypadají, když se unaví. Kocourek Fouňa a kočičky Vlasta a Pecka.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *