Knižní malá velká domů

Autor

Ani v novém roce nepolevuje zájem o zapojení se do celoroční sbírky knížek s osobním věnováním pro obyvatele domovů seniorů. Přicházejí dotazy na adresu k poslání dárku, přicházejí osobně lidé přímo s knihou v ruce. Respektive s knihami. Protože většina daruje dvě nebo tři knížky. A také proto se nám sbírka už pěkně rozrůstá. A redaktorka, která má akci na radost, přemýšlí, že zřejmě již začne postupně předávat. Ještě to není jisté, ale budeme Vás informovat!

A proč že se lednový článek o příspěvcích jmenuje částečně „malá domů“? Může za to TeReZa. Protože se už chtěla taky připojit. A protože knížek lehoučkých je dostatek, rozhodla se přidat i jednu trochu tlustší, protože jsou v Domově i čtenáři, kteří knihy doslova hltají a sil na ně mají také dost. Výběr padl na knížku podle oblíbeného českého seriálu ze 70. let TAKOVÁ NORMÁLNÍ RODINKA. Je to také druhá nová knížka ve sbírce (a na tom se redakční rada nedomlouvala!)

Další kousek má další spojení s výrazem „malá domů“. Jedná se o to, že dárkyně Blanka to má od Domova seniorů, kam knížky míří, kousíček. A proto je moc fajn, když do knížek píšete místo, odkud knížky putují. Protože je to skvělý námět na hovor s obdarovaným seniorem. Často místo (ať už bližší či vzdálenější) zná nebo na něj má nějakou vzpomínku – spolužáka, vojnu, výlet nebo tam odtud pochází NAŠI PŘEDKOVÉ, jak zní i název jedné z knih.

I třetí dárce, respektive kniha má souvislost s „malou domů“. Tentokrát ve sportovní terminologii. Sice se jedná o fotbalový výraz… Ale my se oslím můstkem přesuneme k mužskému osazenstvu domovů pro seniory, protože právě pro ně je kniha primárně určena. Lída darovala knížku NA PLNÝ PLYN, která se věnuje motorismu a věříme, že chlapi si rádi zavzpomínají na slavné jezdce i napínavé závody.

A proč je ta „malá“ domů v nadpise vlastně i velká? Protože udělá velkou radost. Díky za to.

Pište, noste a posílejte dál. Má to smysl. Velký!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *