Lidské příběhy v nových knihách z nakladatelství GRADA

Autor

Pokud rádi čtete o osudech lidí, ať už příběhy vážné nebo spíše odlehčené, jistě vás potěší nová várka knih, se kterými v dubnu také přichází nakladatelství Grada.

AnotaceUkázka z knihy

VTIPNÉ, ODLEHČENÉ A SLADKÉ!
DO PŘÍBĚHU SE PROSTĚ ZAMILUJETE

Další romantický příběh od Julie Caplinové, autorky oblíbené Kavárny v Kodani, vás vezme na výlet do životem kypícího New Yorku a přesvědčí vás, že z útěku se může vyklubat nečekané dobrodružství a že lásku většinou opravdu najdeme, až když ji hledat přestaneme.

V NEW YORKU ČEKÁ SPOUSTA DOBRODRUŽSTVÍ, SLADKÉ DORTÍKY A MOŽNÁ I NĚCO VÍC…

Pro Sophii je cesta do Brooklynu nejdřív jen útěkem z nepovedeného vztahu. Zprvu se utápí ve smutku, ale díky Belle, která ve své pekárně peče ty nejúžasnější dorty, a jejím přátelům objevuje kouzla New Yorku i sama sebe. Co rozhodně nehledá, je láska. Jenomže to by nesměla potkat okouzlujícího novináře Todda…

Vydejte se na výlet do města, které nikdy nespí!

O autorce:
Julie Caplinová je závislá na cestování a dobrém jídle. Neustále se snaží vypátrat dokonalý gin a je až obsesivně vybíravá ohledně sklenic, toniku a ozdob. Mezi běžnými ochutnávkami ginu napsala svůj první román, který se odehrává v jednom z mnoha měst, která během života poznala.
Jako PR ředitelka se mnoho let potloukala po Evropě a brala nejlepší žurnalisty zabývající se jídlem a pitím na novinářské exkurze (takzvané služební cesty), aby ochutnali gastronomické pochoutky v nejrůznějších městech v Itálii, Francii, Belgii, Španělsku, Dánsku a Švýcarsku. Byla to náročná práce, ale někdo to dělat musel. Tyto exkurze se staly inspirací k napsání trilogie Kavárna v Kodani (česky 2018), Pekárna v Brooklynu a The Little Paris Patisserie.

Více na https://www.grada.cz/pekarna-v-brooklynu-10440/

AnotaceUkázka z knihy

A NA NEBI ČEKAJÍ HVĚDZY- NOVÝ ROMÁN OD OBLÍBENÉ AUTORKY BESTSELLERU SEZNAM TAJNÝCH PŘÁNÍ

Román úspěšné autorky Lori Nelson Spielmanové vypráví o vztazích mezi matkami a dcerami, o naději a hledání klidu. O tom, že někdy musíme přijmout život tak, jak se odehrává, a zbavit se tíživého pocitu viny.

MUSÍŠ SE SMÍŘIT SE SVOU MINULOSTÍ. ZÁVISÍ NA TOM TVOJE BUDOUCNOST.

Erika, úspěšná realitní makléřka z New Yorku, má všechno – skvělou kariéru a dvě krásné dospívající dcery. Jenže jedna z nich, Kristen, zemře při vlakové nehodě. Kromě smutku nad ztrátou dcery se trápí také výčitkami. Ten den měla obě dcery vézt do školy ona, jenže dala přednost kariéře. Annie, druhá Eričina dcera, má svoje vlastní výčitky. Neměla nechat Krissie ten den odjet. Objeví se však jiskřička naděje. Co když došlo při identifikaci k záměně a Kristen je stále naživu? Její nezvyklé chování v den, kdy zemřela, i tajemné vzkazy, které Erika začne dostávat, tomu nasvědčují.

Propast mezi Erikou a Annie se rozšiřuje, a tak zatímco Erika začíná pátrat na odlehlém ostrově Mackinac, kde sama vyrostla, odjíždí Annie do Paříže, protože věří, že Kristen se skrývá právě tam. Ale je Krissie opravdu to jediné, co je dokáže znovu sblížit?

O autorce:
Lori Nelson Spielmanová pracuje jako učitelka, školní poradce a logoped. Její největší vášní je psaní. Její první kniha Seznam tajných přání (The Life List, česky 2013) vyšla ve třiceti zemích po celém světě a stala se bestsellerem. O dva roky později, v roce 2015, vydala svůj druhý román Sladké odpuštění (Sweet Forgiveness, česky 2016). Žije v Michiganu s manželem a kočkou. Překladová práva na tuto knihu, která se např. po svém vydání v Německu (pod názvem Und nebenan warten die Sterne) stala bestsellerem magazínu Der Spiegel, byla prodána do 14 zemí.

Více o knize na https://www.grada.cz/a-na-nebi-cekaji-hvezdy-10298/

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *