Měli jsme štěstí a další novinky z Albatrosu

Autor

Zima ukazuje svou sílu a to je ideální čas na knihu v teple domova. Pokud se zajímáte o příběhy inspirované skutečností, pak by vám jistě neměla utéct kniha  Měli jsme štěstí.  Odpočinek vám pak přinese Štěstí na dně silné kávy a také zjistíte, že Ostrov žije. Jestli ale toužíte po napětí, pak můžete zamířit do Údolí nebo ochutnat Dědictví krve.

AnotaceUkázka z knihy
Měli jsme štěstí
Autorka: Georgia Hunterová

Vždy existuje naděje. Historický román podle skutečného příběhu.

Když bylo Georgie Hunterové patnáct let, dozvěděla se, že její předkové patří k těm, kdo přežili holocaust. Román Měli jsme štěstí vznikl na základě její snahy odhalit šokující rodinnou historii.

Píše se rok 1939 a členové rodiny Kurcových se snaží vést normální život. Stíny války však zahalují i jejich město, a tak jsou nuceni rozprchnout se do různých koutů světa. Dramatický útěk ze země, pracovní lágry i každodenní skrývání židovské identity – to vše Kurcovy čeká. I v beznadějných situacích však existuje něco silnějšího než nacistický teror: nezdolná vůle přežít a znovu se setkat s milovanou rodinou, až všechny tyto hrůzy skončí.

„Ohromující sága naděje, štěstí, zkázy a – co je nejpozoruhodnější – lásky, která je tím úžasnější, že je jejím jádrem skutečný příběh.“ David R. Gillham

„Převádět historii na beletrii může být složité, zejména při použití skutečných jmen a podrobností. Hunterová tuto výzvu zvládla bravurně.“ The Jewish Voice

„Láska tváří v tvář globální nepřízni osudu? Lépe načasovat už to ani nešlo.“ Glamour

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/55139048/meli-jsme-stesti/

AnotaceUkázka z knihy
Údolí
Autor: Bernard Minier

Šestý případ bestsellerové série s kriminalistou Martinem Servazem

Malá vesnice v srdci Pyrenejí je následkem sesuvu půdy naprosto odříznutá od okolního světa. Obyvatelé, uvěznění v údolí, jsou otřeseni řáděním sériového vraha, který za sebou nechává oběti znetvořené až neuvěřitelně krutým způsobem.

Další pokračování bestsellerové série s kriminalistou Martinem Servazem, který se však tentokrát nevrací jako detektiv v pravém slova smyslu, jelikož je vedením policie suspendován. To mu ovšem nezabání v tom, aby reagoval na volání o pomoc své bývalé partnerky Marianne, kvůli níž se vydává do izolované vesnice, kterou pomalu pohlcuje strach a hněv nezvladatelných obyvatel.

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/64920352/udoli/

AnotaceUkázka z knihy
Štěstí na dně silné kávy
Autorka: Agnes Martin-Lugand

Budoucnost nelze stavět na lži z minulosti

Svobodná matka Reine už zanevřela na lásku. Jediným mužem po jejím boku měl zůstat dospívající syn Noé. Pak ji ale služební cesta zavedla do pirátskými legendami opředeného města Saint-Malo. Ve firmě dovážející kávu, čaj a koření poznala muže, vedle něhož konečně procitla. Ale také toho, který ji před lety připravil o všechny iluze. Reine svého syna vychovala v jedné velké lži, kterou nemůže udržet věčně. Teď musí nést následky svého rozhodnutí a získat zpátky přízeň těch, kteří se od ní odvrátili.

Oblíbená francouzská autorka Agnes Martin-Lugand přichází z příběhem umístěným do jejího rodného města. Hlavní hrdinka v něm hledá lásku a především pochopení. Po zklamání pro ni není jednoduché navázat nový vztah, proto je fixovaná na svého syna. Ten ale prázdné místo v jejím životě nezaplní.

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/55531129/stesti-na-dne-silne-kavy/

AnotaceUkázka z knihy
Ostrov žije
Autorka: Veronika Opatřilová

Magický příběh o ostrově, který se proměnil v divočinu. Dobrodružná cesta za skutečným já, za láskou a za vnitřní silou, kterou je třeba probudit.

O obyvatelích Steephill Cove se vždycky povídalo, že jsou podivíni. Ta holka, Kite, tančí v lese nahá a jeho, Grasse, viděli za úplňku lovit divokou zvěř. Betony, která žije v bezpečí hlavního města, těm povídačkám nevěří. Její život je poklidný, dokud se jedné noci něco nestane a ostrov se nepromění v divočinu. Aby se to všichni tři pokusili napravit, budou se muset stát někým jiným, objevit v sobě sílu i slabost, o kterých neměli tušení.

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/74179511/ostrov-zije/

AnotaceUkázka z knihy
Dědictví krve
Autorka: Amélie Wen Zhao

Princezna, co umí ovládat krev. Podrazák bez budoucnosti. Svět, který stojí za to zachránit.

Princezna Ana strávila celý svůj život v paláci. Když ji obviní z vraždy jejího otce, musí uprchnout, aby našla pravého vraha a prokázala svoji nevinu. Sama to rozhodně nedokáže. Ale existuje vůbec někdo, kdo by jí byl ochoten pomoci? Jeden adept by tu byl: prohnilý podrazák Ramson se srdcem černějším než ta nejtemnější noc. Ten má sice vlastní plány a tajemství – ale brzy zjistí, že Ana je nebezpečnější, než si kdy vůbec představoval.

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/50894401/dedictvi-krve/

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *