Mlčící pacientka a další novinky z Albatrosu

Autor

I když většina zákazů trvá, nikdo vám nemůže zakázat číst. Proto zde pro vás máme novou várku knižních tipů. V každé z nových knih něco najdete, co vám v této době zvedne náladu. V titulu Příběh studia Pixar na vás čeká podnikavost a motivace, v Mlčící pacientce číhá mrazivé napětí, humor a nadhled přinese kniha Namazaným dolů. Vajíčková kuchařka ukrývá spoustu skvělých receptů a Domácí minizahrádky zase kreativní inspiraci. Přejeme vám příjemné počtení.

AnotaceUkázka z knihy
Mlčící pacientka
Autor: Alex Michaelides

Ticho ještě nikdy nebylo hlasitější. Psychologický thriller, který přečtete jedním dechem.

Slavná malířka Alicia Berensonová měla idylické manželství. A pak jednoho dne svého muže zastřelila. Do záhadného případu nemá kdo vnést světlo, protože Alicia od vraždy už šest let nepromluvila ani slovo. Její mlčení chce prolomit psychoterapeut Theo Faber, pro kterého se na první pohled nelogická vražda stane posedlostí. Řešení se možná skrývá v jednom z Aliciiných obrazů. Je však Theo připraven zjistit pravdu?

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/49593771/mlcici-pacientka/

AnotaceUkázka z knihy
Namazaným dolů
Autorka: Nikola Valová

Svižný humoristický román, ve kterém se pozná leckterá z nás. Budete se smát nahlas!

Valentýnin život je jak béčkový film. Bydlí v suterénním bytě, říká si herečka, ale o pořádnou roli zatím nezavadila. Krásný princ, který by v upnutém triku spočinul u jejích dveří a řekl, miluji tě, nějak nezvoní. Extázi v poslední době prožívá jen v okamžiku, kdy se zakusuje do své oblíbené snickersky.

Když se v jejím životě objeví dva muži naráz – kamarád z dětství a charismatický herec z holandského souboru, který hostuje u nich v divadle – cítí v kostech, že se blíží „dramatický zvrat“. Bude ale směrem k lepšímu, nebo k horšímu?

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/59422988/namazanym-dolu/

AnotaceUkázka z knihy
Příběh studia Pixar
Jak jsem se Stevem Jobsem přepsal dějiny filmu
Autor: Lawrence Levy

Když Steva Jobse propustili začátkem 90. let 20. století z Applu, koupil prakticky neznámou grafickou společnost Pixar. Aniž by ho osobně znal, zavolal jednoho dne mladému právníkovu s diplomem z Harvard – Lawrenci Levymu. Přesvědčil ho, aby mu pomohl postavit Pixar na nohy.

Levy však firmu najde na pokraji bankrotu. Až poté, co mu její zaměstnanci pustí pár záběrů ze vznikajícího Příběhu hraček, rozhodne se pracovní nabídku přijmout. Kniha Příběh studia Pixar popisuje, co všechno se dělo dál, a přináší dlouhou řadu naprosto nových informací, které s jedním z největších úspěchů v dějinách Hollywoodu souvisejí.

Příběh studia Pixar se odehrává střídavě na burze v Silicon Valley, v hollywoodské továrně na sny, v sídle společnosti Disney, v advokátních kancelářích i investičních bankách. Zároveň je portrétem přátelství dvou mužů, trvajícím až do chvíle smrti jednoho z nich.

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/59149224/pribeh-studia-pixar/

AnotaceUkázka z knihy
Vajíčková kuchařka
Recepty od reBarbora´s kitchen
Autorka: Barbora Říhová

80 receptů! České i zahraniční, tradiční i autorské, obyčejné i opravdu luxusní – vždy však vaječné!

Vejce je geniální superpotravina, se kterou se dá v kuchyni vykouzlit spousta báječných pokrmů – od snídaně až po večeři – včetně polévek, dezertů a nápojů. Hromadu z nich naleznete v této knize známé české foodblogerky reBarbora´s kitchen, která umí nejen úžasně vařit, ale i fotit.

Barbora Říhová (rebarboraskitchen.com) sbírá a shromažďuje zajímavé recepty, aby je pak s drobnými obměnami předávala dál svým sledujícím na blogu i Facebooku. Miluje maso i sladkosti, a protože je kreativní, umí jídla krásně naaranžovat, servírovat a případně i zabalit – proto již před časem napsala inspirující a užitečnou knihu Jedlé dárky.

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/54082351/vajickova-kucharka/

AnotaceUkázka z knihy
Domácí minizahrádky
33 kreativních terárií s rostlinkami
Autorka: Enid G. Svymbersky

Vyrobte si vlastní kousek zeleně, který vám opravdu vydrží.

Taky vám chcípne každá kytka, kterou si domů přinesete, protože zalívání má prioritu číslo 324? Ale touha po zeleni vás stále neopouští? Máme pro vás řešení. Domácí minizahrádky jsou přesně to, co potřebujete.

Vytvořte si svou vlastní nádobku s rostlinkou. Můžete ji i pojmenovat ( třeba Janička) a brát ji jako domácího mazlíčka – tak to dělají dnešní mileniálové.

Knížka vám předvede 33 terárií s kaktusy, sukulenty, tropickými rostlinami, mechy a vzdušnými rostlinkami. Naučíte se, jak si vybrat tu správnou nádobu, podklad, rostliny a dekorační prvky (třeba dinosaury).

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/55727495/domaci-minizahradky/

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *