Maminkám k svátku

Autor

Druhá květnová neděle je za rohem. Jestlipak jste nezapomněli? Na maminky, maminky maminek, maminky manželů, maminky miminek… Den matek: něco milého pro naše milé.

Pomůcky určitě máte doma: barevný papír, čtvrtku, lepidlo, pravítko, nůžky, pastelky…

Dneska navrhujeme pustit se do ZÁLOŽKY DO KNÍŽKY. Když k tomu mamince přidáte i knížku, tak je dárek naprosto dokonalý a kompletní. Tuhle záložku zvládnete s dětmi, i když normálně neskládáte origami. Je na principu papírové čepice á la Večerníček, kterou zvládne i málo zručný rodič a běžné dítko. Bude se hodně překládat!

Papír se přeloží na na polovinu, a pak se přeloží oba složené cípy ke středu. Spodní okraje přeložit směrem vzhůru, po stranách zahnout a zahnuté růžky přilepit. Vzniklý trojúhelník roztáhnout a opět přeložit nahoru, ale už jen jednu stranu. Přeloženou základní část záložky slepit.

Nakonec samozřejmě zdobení, barvení, doladění. Může to být zvířátko, strašidýlko, může mít nalepené oči, může mít nalepené vlásky…

Kdybyste přeci jen zaváhali nebo chtěli najít inspiraci, na netu najdete spoustu videonávodů. Ať děti vědí, že na internetu jsou i zajímavé tvořivé záležitosti. Moje dcerka tam úspěšně hledá nápady na tvoření často. 

 

P.S. A ještě nezapomeňte na přáníčko a ozdobnou obálku, ať už na přání či na dáreček…

KRÁSNÝ DEN MAMINEK!  

 

 

 

 

1
Komentujte jako host

1 Počet komentářů
0 Odpovědi na vlákno
0 Sledující
 
Komentář s nejvíce reakcemi
Nejžhavější komentáře
1 Autoři komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na

Super! Hlavně ta ovečka 🙂