Smrtící bílá a další zářijové novinky z Albatrosu

Autor

Po procházce v podzimně se vybarvující přírodě nebo po perném dni v práci je ideální čas na dobrou knihu. Milovníci napětí můžou sáhnout po novém případu Cormorana Strika v románu Smrtící bílá nebo můžou zkusit  Překročit všechny hranice. Pokud rádi poznáváte svět, pak na vás čekají Historické monumenty. A děti potěší Tajemný kufr pana Benjamina nebo Destrukční učebnice fyziky.

AnotaceUkázka z knihy
Smrtící bílá
Autor: Robert Galbraith (pseudonym J. K. Rowlingové)

Čtvrtý případ Cormorana Strika a Robin Ellacottové

Smrtící bílá, dosud nejrozsáhlejší román Roberta Galbraitha, je napínavý příběh plný tajemství a zároveň další pokračování strhujícího vyprávění o stále se proměňujícím vztahu Cormorana Strika a Robin Ellacottové.

„Viděl jsem, jak zabili dítě… Uškrtil ho, tam nahoře u koně.“

Když do kanceláře soukromého detektiva Cormorana Strika přijde nepokojný, utrápený mladík Billy a požádá ho o pomoc při vyšetřování zločinu, jehož byl podle své vzpomínky svědkem v dětství, Strika to hluboce zneklidní. Třebaže je Billy očividně duševně nevyrovnaný a nedokáže se upamatovat na mnoho podrobností, čiší z jeho příběhu i z něho samého jistá upřímnost. Než ho však Strike stačí důkladněji vyslechnout, Billy z jeho kanceláře v panice uteče.

Ve snaze přijít na kloub záhadě skryté v Billyho příběhu se Strike a Robin Ellacottová – jeho někdejší asistentka a nyní rovnocenná partnerka agentury – vydávají na spletitou cestu, která je přivede do chudých londýnských čtvrtí, tajné svatyně uvnitř Parlamentu i do krásného, ale pochmurného venkovského sídla.

A během nepřehledného vyšetřování má zároveň Strikův soukromý život daleko k jednoduchosti: Jelikož se nedávno jako soukromý detektiv značně proslavil, nemůže už pracovat nenápadně v zákulisí, jak to kdysi dělával. A jeho vztah s někdejší asistentkou je navíc křehčí než kdy dřív – Robin je nyní pro Strika nedocenitelná v jejich podniku, ale jejich osobní vztah je přitom mnohem komplikovanější.

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/51293747/smrtici-bila/

AnotaceUkázka z knihy
Překročit všechny hranice
Autorka: Annie Ward

Kam až jste ochotni zajít, abyste měli dokonalý život?

Věci, které mě děsí: Když Charlie pláče. Když se Ian neprobouzí. Když někdo střílí děti ve škole. Maddie Wilsonová má za sebou těžký úraz, který zanechal trvalé následky. Součástí léčby je i psychoterapie, při níž Maddie postupně odhaluje všechny svoje strachy. Bojí se svého manžela Iana. Má velké obavy o bezpečí malého syna Charlieho. Úzkost v ní vyvolává také konec letitého přátelství s dobrodružnou kamarádkou Jo. Někdy mám hrůzu i sama ze sebe.

Cítím, že je se mnou něco úplně špatně. Jsem pokřivená. Seznámili se před šestnácti lety na divokém Balkáně, kde každý z nich plnil jinou misi. Pak se Maddie přesunula za klidnějším životem do New Yorku, zatímco Ian se jako voják a špičkový kontraktor pohyboval na nejkritičtějších místech planety. Když se po dlouhé době znovu setkali, rozhodli se uzavřít manželství, nechat překonaná traumata za sebou a normálně žít. A kde jinde by mohli najít klid, než v idylickém venkovském domě? Kdy se to všechno takhle hrozivě zvrtlo? Po šestnácti adrenalinových letech si nepřáli nic než klid. Tak proč musely všechny jejich dobré úmysly skončit vyděšeným telefonátem na tísňovou linku, policejními vozy a tratolištěm krve? Proč musel nastat Den zabíjení?

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/57995775/prekrocit-vsechny-hranice/

AnotaceUkázka z knihy
Tajemný kufr pana Benjamina
Autor: Pei-Yu Chang

Nejdůležitější příběh, který si mladý čtenář může přečíst.

Pan Benjamin je filozof, který přišel na spoustu neobyčejných myšlenek. Ale jednoho dne byl donucen uprchnout ze svého domova a na svoji cestu si vzal těžký kufr. Nikdo neví, co v něm je… Každý čtenář, malý i velký, bude žasnout nad unikátním výtvarným zpracováním knížky od autorky Pei-Yu Changové, které doprovází nadčasově zpracovaný příběh o dramatickém osudu několika lidí, jejichž životy by neměly zůstat zapomenuty.

Podle pravdivého příběhu o Walteru Benjaminovi.

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/54065541/tajemny-kufr-pana-benjamina/

AnotaceUkázka z knihy
Historické monumenty
Autor: Vladimír Liška

Čtyřicet podivuhodných památek, které stvořila lidská ruka

Angkor Vat, palác Potála, sochy moai, Velká čínská zeď a více než tři desítky dalších památek, které nám zanechaly předchozí generace. Většinou se jedná o monumentální památníky, které se staly věčnou připomínkou nejen lidské geniality a dovednosti, ale také marnivosti svých budovatelů. Jsou rozeseté po všech kontinentech naší planety, a není tudíž v možnostech většiny z nás všechny vidět na vlastní oči. Jejich krásu a kouzlo můžeme obdivovat alespoň prostřednictvím této knihy.

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/50637543/historicke-monumenty/

AnotaceUkázka z knihy
Destrukční učebnice fyziky
Autor: Radek Chajda

Dej zabrat své učebnici fyziky!

Potřebuješ si zopakovat a procvičit fyziku?
Nebaví tě klasické učebnice?
Nebo si jen chceš zkusit tak trochu jiný přístup k této vědě?
Pak je pro tebe Destrukční učebnice fyziky to pravé!

Mgr. Radek Chajda připravil unikátní učebnici, která nabízí neotřelý přístup k fyzice.

Knížka zkušeného odborníka na fyziku Mgr. Radka Chajdy obsahuje přehled učiva fyziky pro základní školy. V 55 kapitolách si zopakuješ všechny důležité poznatky, na množství zajímavých příkladů si procvičíš jejich využití a nakonec se skvěle vyřádíš u destrukčních úloh, na základě kterých přetvoříš svoji Destrukční učebnici fyziky v laboratoř, dílnu a hernu v jednom. Možná ti pak zůstane o pár stránek méně a jiné budou nést trvalé známky tvých vylepšení, ale ničeho se neboj – přesně k tomu je tato kniha určená!

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/50572250/destrukcni-ucebnice-fyziky/

One comment

  1. Určitě zajímavá nabídka. První tři knihy protknuté napětím a tak trochu dobrodružstvím, které nese život. Čtvrtá kniha neméně zajímavá, poučná určená pro cestovatele a milovníky historie a architektury. Poslední pro příznivce fyziky (to já nejsem). Nejsem jistá, zda dnešní mladé přitahují spíše telefony a počítače. Chtěla bych se mýlit. Je tedy z čeho vybírat.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *