Sukně bez šití

Autor

Konečně se zdá, že nám začínají teplé dny. Po letošní nekončící zimě, následnému chladnému dubnu a květnu a mokrému startu června je to vítaná změna, které všichni přizpůsobujeme i náš šatník a většina žen a dívek oblékají sukně a sukénky. Pro všechny maminky, které chtějí udělat, schválně používám slovo udělat, protože nebudeme šít, ba ani nebudeme potřebovat jehlu a nitě, své malé dcerce sukénku, zde nabízím jednoduchý návod. A jeho výhodou je, že ulehčíme trikům ve vlastní skříni, které z jakýchkoli důvodů již nechceme nosit.

Potřeby:
Velké triko (nejlépe jednobarevné, či drobný motiv, na který je možné dívat se z různých stran)
Prádlovou gumu
Zavírací špendlík
Metr, křídu, nůžky

Postup:
Do tunýlku, který je ve spodní části trika, a slouží jako jeho lem, navlíkneme gumu, podle velikosti pasu malé slečny. Uděláme uzlík.

Poté z trika ustřihneme rukávy a naměříme, od spodního okraje délku sukénky. Ustřihneme. Jednoduchá sukénka je hotova.

Tato sukýnka se mi osvědčila pro dcerky na jaře, když si pletou pampeliškové věnečky. Dcerky chtějí vypadat jako princezny, vyžadují tedy sukni nebo šatky, ale protože hnědé flíčky často nejdou vyprat, je škoda ničit hezčí oblečení.

Další vhodné využití je v době karnevalů. Zelená na sukýnku u kytičky, červená pro Karkulku…

Variace:

* spodní díl nastříháme. Tyto sukýnky v černé barvě doporučuji do čarodějného průvodu, jinak barevné se hodí třeba do převleku za indiánku.

* Na spodní díl našijeme stužku. A máme jednoduchou sukni třeba na běžné nošení do školky.

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na