Tanec, zpěv a hry

Autor

Máme tu čerstvé novinky a jsou dosti neposedné. Od baletní soutěže, přes zpívající třídu až po stovku pohybových her. Protože na nudu není ani čas ani nálada!

Stehlíková, Olga
Kluci netančej!

Malí tanečníci z uměleckého baletního souboru se chystají na baletní soutěž. Během třítýdenní přípravy na soutěž poznávají jeden druhého, ostatní děti a vedoucí v souboru i ve škole, a hlavně sami sebe a svůj vlastní charakter. Někdy je totiž potřeba vybojovat nejen vítězství v soutěži, ale i nad předsudky.
Olga Stehlíková vystudovala bohemistiku a lingvistiku na FFUK v Praze. Působí jako nakladatelská i časopisecká redaktorka, editorka a literární publicistka.
brož., 136 str., 249 Kč
Ukázka z knihy
K tématu doporučujeme také: Tuhej tulipán Případ ztraceného koně Ten, kdo jiným jámu kopá

Kmentová, Milena
Třída zpívá ÍÁÍÁ
Hudební hry v rozvoji fonematického uvědomování
Ilustrace: Fričová, Lucie

Metodický materiál pro rozvoj fonematického uvědomování a elementárních pěveckých dovedností předškolních a mladších školních dětí. Obsahuje 14 jednoduše, ale velmi účelně, zhudebněných jazykových her. Kniha stojí na velké slovní zásobě, elementárních a rytmických prostředcích, elementárních hudebních formách a především na hře, která je základem všech aktivit.

Mgr. Milena Kmentová, Ph.D., absolvovala r. 2000 speciální pedagogiku – učitelství na speciálních školách s prohloubenou HV. Od roku 2004 pracuje v CMŠ Laura v Praze. Dále působí na katedře hudební výchovy PedF UK. Vede akreditované semináře v NIDV a lektoruje pravidelně pro Českou obec sokolskou.
brož., 64 str., 179 Kč
Ukázka z knihy
K tématu doporučujeme také: Slovo, slůvko, slovíčko, honem poběž, písničko! Písničky na hraní + CD Zpíváme a nasloucháme hudbě s nejmenšími + CD

Suhr, Antje
100 zábavných pohybových her
Pro skupiny dětí od 3 do 10 let
Překlad: Bezděková, Alena

Letní oslavy, stanové tábory, oslavy v nejrůznějších společenstvích, volný čas o prázdninách… Příležitostí ke slavení a pohybu se velkých skupinách naskytuje mnoho! U věkově smíšených a heterogenních skupin záleží na správné směsi her, zábavy a sportu. K tomu vám tato kniha nabízí 100 veselých a akcí nabitých her! Knihu uvítají pedagogové a vedoucí dětských oddílů.
Antje Suhr je sportovní trenérka. Má výcvik v psychomotorických technikách a v Montessori pedagogice. Má tři děti.
brož., 120 str., 199 Kč
Ukázka z knihy
K tématu doporučujeme také: Hurá na tábor! Hry plné nápadů a fantazie Cvičení pro pohodlné

Toto a mnohem více na pultech i na: https://nakladatelstvi.portal.cz/nakladatelstvi

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *