Společně i po osmé!

Autor

Je to tady. Je svátek sv. Václava a kromě slavení již osmým rokem přinášíme návrh na společnou celoroční akci. Naši podporu už dostali senioři, nemocní, zvířata, lidi u nás v republice i žena v Africe… A tak nás napadlo, že je načase podpořit další skupinu, která patří k ohroženým jedincům. Nemají jednoduchý start do života a mnozí mají talent, který je potřeba podpořit. Protože nemají blízké, kteří by je podpořili. Děti v dětských domovech.

Náš web je plný kreativních lidí, mnozí rádi tvoří, vidíme to v soutěžích, ale i v samostatných příspěvcích. Vyrábíte sami, s dětmi, vyrábí vaše děti, vnoučata… A jak asi víte, pomůcky pro tvoření neleží na ulici. Ale není to jen o penězích. Děti v dětských domovech jsou celkem slušně materiálně zabezpečeni, mnozí mají možná lepší vybavení než leckteré naše dítko. Ale dobře víte, že to není to hlavní. Hlavní je pocit, že někoho zajímají. Poslat peníze je pěkné. Ale dát do toho něco ze sebe, to má srdce. A přesně tak fungují už léta naše společné charity.

Jsou jedinečné, protože vy jste jedineční. A stejně tak jsou jedinečné i DĚTI V DĚTSKÝCH DOMOVECH. Proto máme letos tento návrh: Vybereme z každého kraje (minimálně) jeden dětský domov. Vybereme jich tolik, kolik se Vás bude chtít zapojit. A každý dobrodinec vytvoří KREATIVNÍ BALÍČEK.

Obsah bude na něm: pastelky, tvořící hmoty, plastelína, výtvarné pomůcky… Vaší fantazii se meze nekladou. Bude báječné, když budete mít i osobní poradce v podobě dětí, které nejlépe vědí, co děti baví, s čím je baví si hrát a tvořit. A při výběru jim můžete krásně vysvětlit účel naší aktivity, aby pochopily, že ne všechny děti mají to štěstí vyrůstat v domácím prostředí. A tak bude akce opět prospěšná na více stran.

Balíček každý vyfotí, a pak odevzdá nebo pošle (s pár milými slovy?) do příslušného zařízení (adresu Vám dodáme, případně si sami můžete domov vybrat). My pak o jednotlivých dětských domovech napíšeme informace plus přiložíme fotku balíčku od Vás. V domově požádáme o předání do správných rukou. Nezáleží na tom, jestli bude balíček v hodnotě stokoruny nebo tisícikoruny… Kolik si zrovna můžete dovolit, za tolik balíček pořiďte. Je možné přidat i trochu názorné výuky finanční gramotnosti vlastních dětí ve stylu: „jednou vynecháme oběd v restauraci a za to můžeme dětem poslat to a to…“ A nemusíte do toho jít sami! Můžete utvořit SKUPINKU (kamarádky, spolužáci, kolegové, parta atd.) a složit se na jeden společný větší kreativní balík!

CO VY NA TO? JDEME DO TOHO? HLASTE SE V KOMENTÁŘÍCH! TĚŠÍME SE 🙂

TeReZa a Satine

ŘEKLI JSTE, ŽE DO TOHO JDEME A TAK RADOSTNĚ SLEDUJEME, JAK BALÍKY PUTUJÍ:

Kreativní balík č. 1 – Liberecký kraj
Kreativní balík č. 2 – Jihomoravský kraj
Kreativní balík č. 3 – Moravskoslezský kraj
Kreativní balík č. 4 – Zlínský kraj
Kreativní balík č. 5 – Ústecký kraj
Kreativní balík č. 6 – Pardubický kraj
Kreativní balík č. 7 – Středočeský kraj

Vše o našich předchozích společných pomáhacích aktivitách si můžete přečíst v článcích pod těmito štítky…
…o tučňákovi Václavovi TUČŇÁK VÁCLAV
…o panenkách UNICEF Vendulce a Vašíkovi PANENKY UNICEF
…o boji proti rakovině AVON
…o Keni a Lilian ZMĚNA ŽIVOTA
…o splněných dětských přáních DĚTSKÁ PŘÁNÍ
…o zvířatech v útulcích a záchranných stanicích MÁME RÁDI ZVÍŘATA
…o knižním sblížení se seniory KNIŽNÍ SBLÍŽENÍ GENERACÍ
…o podpoře kreativity dětí v dětských domovech PRO DĚTI V DD

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na