Slepice ze sena

Autor

K Velikonocům prostě patří vejce. Ale aby mohlo být vejce, musí být nejdřív slepice. Akademici se klidně můžou dál přít o to, co bylo dřív, zda vejce nebo slepice. Vy už odteď budete vědět, že nejdřív bylo seno, pak z něho slepice a ta vám možná snese i nějaké to senné vejce 😉 A když ne, nezoufejte, alespoň budete mít hezkou dekoraci.

Budeme potřebovat:
Seno, pokud možno loňské, ne staré.
Karton, tvrdý papír.
Nit v barvě sena.
Zbytky červeného filce nebo fleece.
Tavná pistole + lepidlo do ní.
Nůžky, černý fix.
Postup zhotovení

Pokud chceme vyrábět víc jak 1 slepičku, zhotovíme si šablonu na tvrdý papír. Pokud budeme vyrábět pouze 1 slepici ze sena, malujeme rovnou na karton. Na tvrdý bílý papír si namalujeme tvar slepice a zvlášť tvar křidýlka. Vystřihneme. Šablonu obkreslíme na karton a opět vystřihneme.

Na slepici z kartonu pokládáme seno a omotáváme nití v podobné barvě sena.

Když budeme mít z jedné strany slepici senem pokrytou, pokračujeme ze strany druhé a stejným způsobem omotáme i křidýlko. Zauzlujeme nit a slepičku dozdobíme.


Z červeného filce nebo fleece vystřihneme vždy 2x zobák, hřebínek a z bílé folie nebo tvrdého papíru oči, které dokreslíme černým fixem. Vše lepíme na slepičku tavnou pistolkou. Křídlo přilepíme také.

Slepička nám slouží jako dekorace dovnitř bytu nebo i ven. Ovšem venku musíme dávat pozor na to, aby nám slepice při silném větru neuletěla, jako se to stalo mně.


Slepičku můžeme také vyrobit menší a umístit ji do předem připraveného hnízdečka nebo klícky s vajíčky.

One comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *