E-shopy

Autor

Také nakupujete přes internet? Já ano, musím říct, že e-shopy se staly mým oblíbeným místem k nákupům. Knížky, oblečení, hračky, potřeby pro děti… Líbí se mi pohodlný nákup, výhodnější ceny i donáška až do domu. Představujeme Vám dva nové zajímavé weby, přinášíme Vám speciální dvojrozhovor s oběma jejich zakladatelkami.

Pravda, jsou zde i určitá rizika, ale většinou se jim dá předcházet. Asi nejlepší je nechat si e-shop doporučit od přátel, kdo jej už se spokojeností vyzkoušel. Nebo si vybrat známou firmu, u které je předpoklad, že nechystá žádnou boudu. Já jsem zatím měla štěstí a (ťukťukťuk) s žádným nepovedeným nákupem se nesetkala. Jednou mi balíček prostě nedorazil, ale to jsem prokonzultovala s odesílatelem a ten mi vrátil již zaslané peníze zpět. Ano, takhle férové jednání se dá virtuálně i skutečně zažít.

Majitelky a zakladatelky dvou nových e-shopů – ALICI Jiříčkovou A LENKU Galandrovou (shodou náhod obě třiatřicetileté) – jsem vyzpovídala stejnými otázkami.

Jaká je Vaše pracovní profese, proč jste se rozhodly založit právě e-shop?

ALICE: Jelikož mám vystudovanou Obchodní školu, pracovala jsem dříve především, jako administrativní pracovnice. Mít vlastní e-shop jsem se rozhodla, když jsem se v době mé rodičovské dovolené přestěhovala a bylo jasné, že se do původního zaměstnání už nevrátím. Vždycky jsem ráda nakupovala přes internet, a tak mi tento způsob obchodování přišel nejvhodnější.

LENKA: Jsem maminka dvou malých dětí na mateřské dovolené. Já i můj manžel jsme sportovně založení, rádi cestujeme. Uvědomila jsem si, že na českém trhu některé dětské zboží chybí. Výrobky, které v GOODYstore nabízíme, jsou určeny pro právě takové rodiče, jako jsme my. Kvalitní zboží, které zpříjemní rodinné cestování, výlety, ale i všední dny.

Jak dlouho to trvalo od nápadu po spuštění webových stránek?

ALICE: Od nápadu to trvalo poměrně dlouho. Nápad přišel už v roce 2006, kdy jsme si chtěly otevřít e-shop s mojí kamarádkou, kterou napadlo mít právě e-shop zaměřený na autíčka, jako přivýdělek na mateřské dovolené. Bohužel kvůli nečekanému onemocnění, a pak náhlému skonu mé kamarádky, z realizace sešlo a já to na pár let pustila z hlavy. Podruhé jsem si s touto myšlenkou začala zabývat znovu na konci roku 2010, kvůli blížícímu se konci rodičovské dovolené s mým druhým synem. Začala jsem se tím tedy intenzivněji zabývat a k realizaci došlo v červenci tohoto roku s tím, že e-shop byl spuštěn až koncem tohoto září.

LENKA: Nápad podnikat v oblasti dětského zboží přišel již před delším časem. Konkrétnější obrysy získal před cca 3 měsíci.

Který problém byl při realizaci nápadu nejsložitější?

ALICE: Nemůžu přímo říct, že byl při realizaci nějaký problém nejsložitější, ale asi nejvíc práce jsem měla se samotným vzhledem webu, uspořádáním a následnou propagací.

LENKA: Jako naprostý začátečník v tomto oboru, jsem při jednání s dodavateli neměla lehkou vyjednávací pozici. Podařilo se mi však dohodnout tři výhradní zastoupení pro Českou republiku. Věřím, že do budoucna se bude GOODYstore rozšiřovat o další zajímavé a inovativní produkty.

Co lze ve Vašem e-shopu nakoupit?

ALICE: V našem e-shopu můžete koupit autíčka, mašinky, letadýlka a další dopravní prostředky, nejen jako modely, hračky ale i stavebnice, puzzle, hry a další.

LENKA: Jsou to “ vychytávky“ které rodičům usnadní život (úsměv). Konkrétně dětské nerezové termolahve, lehké a skladné cestovní postýlky a funkční rukavice a ponožky.

Alice Jiříčková s dětmi

Podle čeho jste produkty vybíraly?

ALICE: Při výběru produktů jsem se neřídila pouze trendy, ale vybírala jsem i produkty, které jsou méně známé, ale mohly by zaujmout, rozhodovaly i ceny a aktuální nabídka dodavatelů pro různé kategorie zboží.

LENKA: Jedná se o produkty, které na trhu chybí. Jsou kvalitní, funkční, inovativní.

Jaká je vaše cílová klientela?

ALICE: Naše zboží je určeno především dětem, ale na své si zde mohou přijít všichni bez rozdílu věku.

LENKA: Rodiče dětí, kteří vedou aktivní život.

Čím chcete zaujmout, v čem je Váš e-shop jiný, než ty ostatní?

ALICE: Náš e-shop je speciálně zaměřený na autíčka a jiné dopravní prostředky, rádi by jsme v tomto směru vytvořili rozsáhlý a přehledný e-shop. Většinu tohoto zboží nabízí e-shopy zaměřené na prodej hraček, tudíž nemohou mít v tomto směru tak rozsáhlou nabídku a nebo pokud se zaměřují na prodej přímo dopravních prostředků, tak jsou to určité kategorie zboží. Dále tu pak máme naše autíčko Brunno a jeho příběhy pro potěšení.

LENKA: V první řadě to jsou produkty – jejich výjimečnost a kvalita. Nejsme jedním z mnoha e-shopů s dětským zbožím, které nabízejí stále stejné zboží. Dále jednoduchost a přehlednost stránek. A samozřejmě ochota a profesionální prodejní přístup.

Plánujete výhody pro pravidelné zákazníky, soutěže pro nakupující nebo jiná lákadla?

ALICE: Určitě plánujeme do budoucna soutěže a výhody pro naše stálé odběratele v podobě slevových poukazů apod., neměly by chybět ani hry, ankety a další.

LENKA: Ano, máme to brzy v plánu, nechte se překvapit (úsměv).

Chystáte se časem přesunout i do kamenného obchodu, nebo máte v plánu zůstat „pouze“ u e-shopu?

ALICE: Jestli budeme časem otvírat i kamenný obchod závisí především na ekonomické situaci, zatím zůstáváme pouze u e-shopu.

LENKA: E-shop chápu spíš jako „základní tábor“. Pokud se podnikání bude dařit, najdete naše produkty na pultech kamenných obchodů.

Lenka Galandrová s dětmi

Vyberte ze své nabídky jeden Váš oblíbený produkt a představte nám jej, prosím.

ALICE: Naším nejoblíbenějším produktem je auto Burák z CARS na dálkové ovládání, i když jsme ještě váhali mezi ním a rachotícím CHUCKEM, přeci jen to vyhrál Burák, svítí, střílí, jezdí dopředu, dozadu, doprava, doleva a vydává zvuky je 29cm velký a je v měřítku 1:16 a je opravdu roztomilý. Jediné, co mu chybí, jsou baterie, které nejsou součástí balení. Jinak je to moc pěkné autíčko, s kterým si můžete užít spousty zábavy!

LENKA: Protože začíná být venku pěkná zima, zmíním dětské nerezové termolahve : teplotu nápoje udrží 6 hodin. Díky variabilitě saviček „rostou “ s dítětem. Můžete je použít pro novorozence i pro školáka.

Děkuji za odpovědi a přeji mnoho zdaru v e-prodeji!

Je to docela zajímavý trend, kdy ženy na mateřské dovolené zakládají tento typ obchodu. Považuji to za dobrý nápad. Pracovat lze z domova, přivýdělek taky není od věci a mnozí v tomto naleznou zalíbení a věnují se činnosti i po skončení rodičovské dovolené. Internet je plný e-shopů, proto pokládám za důležité, nový internetový obchod nějak odlišit od ostatních. Ať už nabídkou specifického zboží, speciálním zaměřením na určitý typ zákazníka, nebo dalšími rozšířenými službami a výhodami.

http://www.goodystore.cz

Nakupujete také v e-shopech? Se kterým máte dobré zkušenosti? Jaký typ virtuálního obchodu podle Vás na internetu ještě chybí?

Úvodní foto: pixabay.com

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *