Zuziii jako vyšitá

Autor

Mít tričko nebo čepici s vtipnými obrázky nebo názvy je super. Spousta se jich prodává v obchodech. Nicméně přeci jen jsou obecné a ve stejném můžete potkat souseda. Ale mít „vyšito namíru“, to už je zase něco jiného! Paní Zuzana Gondeková se věnuje výšivkám, které tvoří, a poté prodává přes svůj web. Ani já jsem neodolala a již mám několik kousků doma a stejně tak jsem si nechala vytvořit i několik dárků pro děti přátel a z rodiny. A jistě nejsou poslední. S paní Zuzanou se lze přesně domluvit na tom, co byste rádi měli vyšito, včetně kombinace textů, obrázků, barev apod. Uvidíte, že i vy se do těchto vtipných záležitostí zamilujete.

Jak jste přišla na nápad s prodejem výšivek a založením e-shopu?

Napadlo to mého muže. Trvalo mu asi měsíc, než mě přesvědčil ke koupi prvního vyšívacího stroje. Vůbec se mi nechtělo začínat podnikat, bála jsem se papírování, finančáku, atd. Ale nakonec mě přemluvil a v květnu bude mít web 3. narozeniny!

Čím jste chtěla být jako malá a co je vaše profese?

Jako malá jsem chtěla být lékařkou, bývala jsem hodně často nemocná a to povolání mě fascinovalo. Až těsně před příjmačkami se to nějak zlomilo. Když jsem na ně jela, tak jsem si říkala, že se mi tam vlastně ani moc nechce. Začala jsem už tehdy pomalu toužit po miminku. Naštěstí mě nepřijali a začala jsem studovat v Ústí nad Labem Fakultu životního prostředí. Na státnice jsem měla naplánováno jít těsně před porodem, ale těhotenství se trochu zkomplikovalo, tak jsem je lehce odložila a promovala o rok později, když byl Adélce rok (úsměv). V té době jsem si otevřela obchůdek Zuziii a zatím se věnuji jen výšivkám a dětem na plný úvazek (úsměv).

Kde stále berete inspiraci pro nové nápady?

Inspirují mě hodně zákazníci, když si vymýšlejí vlastní texty a obrázky. Ale samozřejmě i moje děti a přátelé. Také nakupuji programy pro výšivky na zahraničních webech.

Jaká je vaše oblíbená výšivka a oblíbený slogan?

 

„Klid, mamča mi to vypere“ (smích)

Chodí kovářova kobyla bosa, nebo máte vy a vaše rodina doma ve skříni také „vyšito“?

Něco na tom je, protože opravdu dlouho bosa chodila, ale nyní už máme i my každý něco vyšito. Hlavně prckové!

Jaké jsou vaše další zájmy? Věnujete se ručním pracem?

Moc ráda vařím a peču, dřív jsem hodně malovala, zdobila ubrouuskovou technikou, ale na to teď není už nějak čas. Chodím na orientální tanec a na zumbu, kterou jsem si zamilovala! Na ruční práce jinak nejsem moc šikovná, i ponožky si zašívá radši manžel sám (smích).

Chystáte pro zákazníky nějaké novinky?

Připravuji nový, přehlednější vzhled webu a stále nové výšivky.

Jak by podle vás vypadala výšivka s tématem Rodina 21. století?

Moc se mi líbí siluety postaviček, co máte na stránkách, tak asi bych se nechala inspirovat těmi.

Děkuji za rozhovor a přeji život osobní i pracovní jako vyšitý!

Pro více fotografií, nápisů a dalších výšivek se podívejte na http://www.zuziii.cz

Úvodní foto: pixabay.com

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *