Domácí „oreo“ sušenky

Autor

Kupované sušenky Oreo jsou dobré, ale plné nezdravých přísad a tohle je recept na poctivé domácí sušenky se samými dobrými věcmi.

Ingredience na těsto: 300 g hladké mouky, 180 g Hery, 100 g moučkového cukru ,
5 lžic kakaa, 2 lžičky prášku do pečiva, 1 vejce

NÁPLŇ: 250 g tvarohu (ne z vaničky), 100 g sušeného mléka (jde to nahradit i levnější syrovátkou, ale potom je krém kyselejší), 1 vanilkový cukr, moučkový cukr dle chuti

Postup: Na vále zpracujeme ze všech surovin těsto, které zabalíme do potravinářské fólie a necháme odpočinout v chladu (klidně i přes noc).

Rozválíme na tloušťku 3 mm. Dobře to jde přes mikrotenovou fólii a vykrájíme kolečka, která klademe na plech vyložený pečícím papírem. Sušenky dělám hodně velké a tlusté a vzorek na sušence jde dobře udělat mřížkou na brambory, tou se kterou protlačujeme brambory na bramborový salát.

Upečeme při 180-190°C 13-15 minut podle toho, jak nám peče trouba.

Necháme vychladnout a mezi tím si připravíme náplň.

Náplň připravíme rozmícháním tvarohu s cukrem a sušeným mlékem do husté krémovité konzistence. Je-li tvaroh příliš tuhý, můžeme náplň zředit trochou mléka nebo smetany.

Vychladlá kolečka slepujeme dostatečnou vrstvou náplně.

Uchováváme v zavřené dóze v lednici. Nám vydrží maximálně 2 dny. Ne proto, že by se zkazily, ale proto, že je stihneme rychle sníst.

1
Komentujte jako host

1 Počet komentářů
0 Odpovědi na vlákno
0 Sledující
 
Komentář s nejvíce reakcemi
Nejžhavější komentáře
1 Autoři komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na

Už vím, co letos udělám na čarodějnice 😉