Letní koktejly pro malé i velké

Autor

Zase začínají teplé letní dny, kdy hledáme cokoliv, co by nás osvěžilo a povzbudilo zároveň. Proto jsem pro vás opět vybrala pár koktejlů, tentokrát však bez alkoholu, aby si na své přišli i všichni ti, kteří alkohol nemůžou nebo nechtějí. Pro všechny koktejly platí, že používáme jen čerstvé suroviny a hlavně ty nápoje, které obsahují mléko, smetanu apod., popíjejte ihned po namíchání. Takový mléčný koktejl zanechaný na sluníčku není už to pravé jak chuťově a vzhledově, tak samozřejmě zdravotně 😉

Ovocné nemléčné koktejly

Ananasová citronáda

Ingredience: 10 cl ananasového džusu, 6 – 10 cl sodovky, šťáva z 1 citronu, 2 lžičky moučkového cukru
Postup: Do vysoké sklenice dáme 4 – 5 kostek ledu, přidáme šťávu z citronu, moučkový cukr a ananasový džus a lehce promícháme lžící. Nakonec dolijeme sodovkou a ozdobíme plátkem ananasu.

Zmrzlinová siesta

Ingredience: 20 cl pomerančového džusu, 1 kopeček vanilkové zmrzliny, 1 lžička moučkového cukru, šťáva z ¼ citronu
Postup: 4 – 5 kostek ledu dáme do šejkru nebo mixéru, přidáme všechny ingredience a dobře protřepeme nebo rozmixujeme. Podáváme ihned po vyrobení ozdobené plátkem pomeranče. Pomerančový džus můžeme obměňovat džusy z různého ovoce podle naší chuti.

Letní čas

Ingredience: 10 cl šťávy z červených hroznů, 4 cl grepfruitového džusu, 1 malá smetánka do kávy
Postup: Všechny suroviny smícháme v šejkru nebo mixéru s několika kostkami ledu. Podáváme v koktejlové sklence ozdobené kouskem grepfruitu a kuličkou červeného hroznového vína.

Cola cream

Ingredience: 10 – 12 cl Coca Coly, šťáva z osminky citronu, 1 kopeček vanilkové zmrzliny, šlehačka
Postup: Do větší sklenice vymačkáme šťávu z citronu a zalijeme chlazenou Colou, přidáme kopeček zmrzliny a ozdobíme šlehačkou.

Rychlý ovocný koktejl

Ingredience: 2 dl pomerančového džusu, 60 g čerstvého ovoce dle chuti (jahody, maliny, kiwi, banán…)
Postup: Důkladně rozmixujeme v mixéru s pár kostkami ledu a podáváme ve vysokých sklenicích ozdobené kouskem zvoleného ovoce.

Ovocné mléčné koktejly

Jahodová klasika

Ingredience: 2 dl mléka, 60g jahod, Moučkový cukr dle chuti a kyselosti ovoce, 1 kopeček vanilkové zmrzliny
Postup: Vše důkladně promícháme v mixéru a ihned podáváme ve vysoké sklenici ozdobené jahodou. Jahody můžeme nahradit i jiným oblíbeným ovocem.

Vůně pobřeží

Ingredience: 8 cl mléka, 4 cl smetany, 4 cl ananasového džusu, 1 kopeček vanilkové zmrzliny
Postup: Všechny ingredience důkladně protřepejte v šejkru nebo mixéru a podáváme ve vysoké sklence ozdobené kouskem ananasu.

Jablečný koktejl

Ingredience: 2 dl mléka, 8 cl jablečného džusu, vanilkový cukr, šťáva z ½ citronu
Postup: Vše důkladně namixujeme až vznikne pěna a podáváme ve vysoké sklenici ozdobené plátkem jablka.

Zeleninové koktejly

Virgin Bloody Mary

Ingredience: 2 dl rajčatové šťávy, citr. šťáva, worcester, tabasco, sůl, mletý bílý pepř, řapíkatý celer
Postup: Do sklenice na 3 – 4 kostky ledu nalijeme rajčatovou šťávu, přidáme podle chuti citronovou šťávu, worcester a tabasco, nakonec dochutíme solí a pepřem a podáváme s vloženým kouskem řapíkatého celeru.

Řecké pohlazení (2 sklenice)

Ingredience: 1 menší salátová okurka, kelímek bílého jogurtu nebo biokys, špetka lisovaného česneku, šťáva z ¼ citronu, ocet, cukr, sůl, mletý bílý pepř
Postup: Okurku oloupeme a nakrájenou na kostky dáme do mixéru společně s jogurtem (biokysem) a ostatními ingrediencemi, po rozmixování dochutíme dle vlastní chuti. Nápoj podáváme ve chlazených sklenicích ozdobený snítkami kopru.

Mrkvové mléko (2 sklenice)

Ingredience: 1 mrkev, 1 jablko, 2 dl neochuceného jogurtového mléka, šťáva z ½ citronu, lžíce medu, špetka soli, sodovka na zředění
Postup: Mrkev očistíme, jablko oloupeme a zbavíme jádřince, nakrájíme na kostky a dáme do mixéru. Přidáme citr. šťávu, med, sůl, zalijeme jogurtovým mlékem a rozmixujeme. Nalijeme do vychlazených sklenic a podle potřeby dolijeme sodovkou na zředění. Ozdobíme plátkem jablka.

Přeji všem osvěžující chvilky 😉

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *