Vychytávky nejen na léto

Autor

V jednoduchosti je síla. Také občas využíváte pár jednoduchých fíglů, které se Vám osvědčily? Jaké? Zde je mých pár triků:

Polštářek na stanování

Dříve jsem více jezdívala pod stan. Někdy jsme v rámci putování po Čechách či Rakousku, a tam je doopravdy moc krásně, mně se osobně asi nejvíce líbí v okolí Salzburgu v okolí jezera Wolfgangsee, stanovali na různých místech. Velice důležité je správně zabalit si věci do krosny. Však kdo by se také chtěl vláčet s nadměrnými kilogramy? Důležitý je stan, spacák, ale spíte rádi bez polštářku pod hlavou? Já ne. Naštěstí se dá malý polštářek hravě vyrobit a nezabere ani gram na víc. Jednoduše se „hodí“ pár nemačkavých věcí do futrálku na spacák a pohodlný polštářek je na světě.

Obal na šampon

Při našem putování jsme občas přespávali v hostelích. Jsou zde sprchy a i při putování je dobré provést důkladnější očistu. Protože jsem i hygienické potřeby balila velmi úsporně, i šamponu jsem brala přesně odměřené množství. A balila jsem je do plastových vajíček z těch čokoládových značka Kinder. 1 vajíčko = 1 dávka šamponu. Letos jsem tak zabalila i šampon pro syna na soustředění.

Malá žlutá vajíčka využívá pro svou dobrou uzavíratelnou i naše starší sousedka, dávkuje si do nich prášky.

Žínka

A u hygieny zůstaneme. Tentokrát to není můj nápad, nýbrž babiččin. Jednou od ní manžel odvážel děti, ale bohužel to nejmladší zvracela. Naštěstí jen u babičky, cestou již ji to nepotkalo, ale pro jistotu na cestu vyfasovali jednoduchou žínku. Vyrobená byla ze staršího ručníku, u kterého zůstal pěkný díl, který byl obšit.

Látkové kapesníčky

Mé oblíbené a stále využívané. Čistá stará trika, mikiny, ložní, prostěradla, či jednoduše staré věci, které již nechceme nosit a z důvodu jejich částečného roztrhání či nevypratelné špinavosti nevěnujeme někomu dále, aby mohly sloužit svému původnímu účelu, nastříhám na velikost kapesníčků. Ukládám do k tomu účelu vyrobené krabičky (klidně se dá použít krabička od papírových kapesníčků). Jednoduchá příprava, ale na rozdíl od klasických papírových kapesníčků se dají využívat na utírání čehokoli rozlitého, eventuelně je používám při mytí nádobí na mastnou pánvičku.

Kroužek na klíče

Koupili jsme synkovi nové boty. Na suchý zip. Na tom by nebylo nic divného, ale podivnější bylo to, že ohnutý drátek, který na botách slouží k oddělení dvou různých částí suchého zipu, nevydržel jednu jedinou cestu do školy a zpět. Na jedné botě držel v naprosté pohodě, ale na druhé vypadl. A to dokonce u obou zapínání. Cesta ze školy se tím pro syna stala hodně krušnou. V první chvíli mě napadla jedině reklamace (boty byly nové, účtenku jsme ještě měli tak by to mělo proběhnout bez problémů), leč obchod, kde byly boty zakoupeny, byl maličko z ruky. Proto jsem nejprve řešila, zde to nejde jednoduše opravit. Nejprve jsem zkoušela vázací drát, ale protože jsem nevěřila, že ho utáhnu pevněji než výrobce a tak jsem uvažovala dále. A vyplatilo se. Stačilo navlíknout kroužky na klíče a bylo hotovo. Kroužky drží opravdu pevně a stejným způsobem jsem Pavlovi „opravila“ ještě jedny sandály.

Ledový čaj

V létě teplý čaj, tedy pokud není doopravdy hnusně, není to pravé ořechové. V případě, že se nechcete vzdát svého oblíbeného nápoje ani v teplejší části roku doporučuji pouze jinou přípravu. Místo rychlovarné konvice využijeme ledničku. Do džbánku či hrníčku natočíme studenou vodu, podle jejího množství vložíme čajové sáčky a umístíme minimálně na hodinu do ledničky.

Podobný postup používám i s mátou a meduňkou. Otrhané a rozkrojené lístky vložím do studené vody a uložím do lednice. Voda pak dostane mírně citronovou či mentolovou chuť.

Kolíčky nejsou jen na prádlo

Kolíčky vlastní každé domácnost. U nás se používají nejen na prádlo, na potraviny. Otevřený sáček s mouky, kolínky apod. se nerozsypou, když na uzavření použijeme obyčejný kolíček na prádlo.

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na