Dřevění sněhuláci

Autor

Abyste postavili sněhuláka, je často nutné podstoupit i nepříjemné namrzání rukou. Pokud navíc venku není tolik sněhu, aby jste si postavili klasického sněhuláka, zkuste si jej udělat doma v teple ze dřeva. Určitě nebude tak pěkný, jako ten sněhový, ale jednu výhodu má, na jaře vám neroztaje.

Budeme potřebovat:
• Pilku a nůžky na dřevo.
• Tavnou pistoli a lepidlo do ní.
• Dřevěné větve různých průměrů, šišky.
• Polystyrenové kuličky.
• Barevné fixy.
• Jutový provázek.
• Zbytek látky na šálu.
• Sníh ve spreji.

Postup:

Poprosíme šikovného manžela nebo stoláře, aby nám uřezal z válku dřeva podstavec o tloušťce cca 2 cm a průměru cca 18 cm. Na takto velký průměr je nejlépe použít elektrickou pilu. Ostatní části si už připravíme sami ruční pilkou nebo nůžkami na dřevo. A to na těla sněhuláků si opatříme větve o průměru 4-5 cm a délce 14 a 10 cm. Na klobouky placky o průměru 4-5 cm a tloušťcce1 cm a horní část klobouku větve o průměru 2 a délce 3-4 cm. Dále si nůžkami na dřevo ustřihneme z tenkých větviček 4 ruce dlouhé 6-8 cm a nastříháme hromadu knoflíků.

Jakmile máme přichystané jednotlivé části na postavičky sněhuláků, začneme je tavnou pistolí lepit k sobě. Na tělo polystyrenovou kouličku jako hlavu. Z jutového provázku svážeme vlasy a přilepíme k hlavě, na vlasy lepíme podstavec a horní část klobouku, na klobouk knoflíky. Dále přilepíme ruce a knoflíky na tělo. Na obličej namalujeme nebo přilepíme oči z celého pepře, domalujeme pusu a tváře. Nos umotáme z kousku papírového kapesníčku, nabarvíme oranžovým fixem a přilepíme na obličej sněhuláka. Nakonec sněhulákům uvážeme šálu z nějakého zbytku netřepivého materiálu, např. z fleece.

Když máme postavičky hotové, nalepíme je tavnou pistolí na dřevěný podstavec a dotvoříme okolí šiškami přilepenými buďto přímo k podstavci nebo na větvičky. Na úplný závěr vše postříkáme sněhem ve spreji. A je hotovo.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *