Hrádek pro princezny

Autor

Je zimní čas. Počasí nám chvíli předvádí nádherně, skvostně pohádkově bílou zimu, kdy se bělostný, čerstvě napadaný sníh třpytí ve slunečním, ale i měsíčním jasu a odráží se tak, že by i drahé, honosně vybroušené diamanty bledly závistí a v dalších dnech, ještě dříve než bílý snížek stihne změnit svoji nevinou jasně, třpytivě bělavou barvu do odporně šedivé, černé či jiné v ponurém odstínu, počasí rázně zakročí a zčista jasna vykouzlí téměř jarní teploty, a my místo zasněžených ploch můžeme obdivovat rašící světle zelenou travičku a tu a tam zaslechnout ptačí zpěv. Při tomto proměnlivém počasí se můžeme spolehnout snad jen na to, že sluníčko stále ještě chodí relativně brzy spát a nastávají dlouhé večery, které svádějí k pohodlnému lenošení, čtení či tvoření. I my jsme dlouhým večerům podlehly a vytvořily s holkami hrádek pro princezny. Jedná se o velmi jednoduché tvoření s dostupných materiálů.

Potřeby:
krabice od bot (či jiná podobná krabice)
Rolky od toaletních papírů či papírových utěrek
Nůžky, pravítko, tužka, lepidlo, vodové barvy, štětec
Barevný papír, třpytky, párátko

Postup:

Vezmeme si krabici od bot (bez víka), či jinou podobnou a vystřihneme podle obrázku hradní zeď. Po vystřižení cimbuří si rozpůlíme jednu rolku od toaletního papíru, rozměříme a opětovně nastříháme ve stejném duchu jako cimbuří. Takto nastřihanou poloviční rolku nasadíme na rolky dvě, které jsou již na sebe nasazené. Vznikne nám tedy věž z dvou a půl rolek, kterou dole na dvou místech nastřihneme a nasadíme v rohu na krabici, či, vyhovuje li Vám tento výraz více – na hradní zeď. Tento postup opakujeme ještě třikrát, až nám v každém rohu stojí jedna obranná vížka.

Doprostřed hradního komplexu vytvoříme věž se stříškou a vlaječkou. Opětovně si vezmeme dvě rolky, rozstřihneme a společně obě rolky slepíme tak, že nám vznikne nám jeden široký válec, ve výšce toaletní rolky, na který přilepíme papírové cimbuří a nasadíme jehlanovitou střechu, kterou jsme si vytvořily z barevného papíru a ozdobily třpytkami.

A nyní jen vybarvíme vodovými barvami a pomocí párátka upevníme na dominantní věž papírovou vlaječku. Dotvořily jsme, hra začíná.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *