Minikurz hvězd – díl 11.: Tyčinkové vločky

Autor

Dnes jsem se rozhodla, že pošlu návod na další hvězdičku. Je to spíš taková jemná vločka, v základním tvaru. Na korálky není náročná, bude potřeba jen dvou druhů. Když jsme měli minulou neděli ty vánoční trhy, tak se dost prodávala. Doufám, že i Vám se bude líbit.

Potřebujeme:
tenký pevný drátek
42 korálkových tyčinek (krátkých)
48 drobných korálků

Na ustřižený drát, délky asi 80 cm, navlékneme 6 drobných korálků. Ty spojíme do kroužku, provlečením konce drátu prvním navlečeným korálkem. Jeden konec drátu si ponecháme krátký. Navlékat budeme stále jen na ten dlouhý.

Pak navlečeme 1 tyčinku a 1 korálek, zase 1 tyčinku a 1 korálek. Teď konec drátu provlečeme zpět tyčinkou. Po celou dobu se snažte dotahovat, aby nezůstával ve spojích mezi korálky volný drát. Dělá to trošku problém. Pomáhám si kovovou jehlicí na ražniči. Když se to napoprvé nepodaří, potáhnu drát pomocí jehlice zpět, a utáhnu znovu.

Opět navlečeme 1 tyčinku, 1 korálek, a zase 1 tyčinku a 1 korálek. Zase konec drátu provlečeme tyčinkou.

Nyní navlečeme 1 tyčinku a 1 korálek, a tyčinkou zpět.

Opět navlečeme 1 tyčinku, 1 korálek a konec drátu provlečeme tyčinkou, korálkem i další tyčinkou.

Navlečeme 1 tyčinku, 1 korálek a konec drátu provlečeme tyčinkou, korálkem, další tyčinkou i korálkem na středovém kroužku. A máme hotový první cíp hvězdičky.

Tento postup: začátek a konec je označen * opakujeme, až vyrobíme 6 cípů. Konce drátu 3x omotáme okolo cípu u středového kroužku a ustřihneme. I když je možná na výrobu trošku náročnější, výsledek stojí za to.

Je nutné, aby si každý hotovou hvězdičku srovnal k obrazu svému. Tak, aby byla v jeho očích co nejpravidelnější.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *