Pouzdra na hodinky ze zbytků látky

Autor

V poslední době jsem si začala na jednom levném internetovém obchodě objednávat hodinky a najednou jsem zjistila, že jich mám doma už dvanáct, a že když je budu dávat na sebe, že je časem poničím a poškrábu. Po nedávné výrobě pouzder na mobily a foťáky jsem se rozhodla, že využiji zbytky plsti a udělala jsem si během chvilky hned několik pouzder na hodinky.

Potřebujeme:

  • obuvnickou plsť nebo jiný silný a pevný materiál (riflovinu)
  • nůžky, špendlíky, jehlu a nit
  • pravítko, kreslící křídu
  • pěknou krabičku např. od bonboniéry

Podle krabičky si naměříme rozměry látky. Plsť naměříme a ustřihneme. První pouzdro patří dospodu krabičky, je z jednoho kusu látky, kde jsem si nechala kousek látky nahoře na přeložení. Látku jsem na bocích sešila na líci a potom jsem si rozvrhla, kolik hodinek se tam vejde. Nejdřív jsem si látku sešpendlila, abych vyzkoušela, že se tam hodinky opravdu vejdou, protože potřebují po stranách místo. Na malé hodinky to bylo minimálně 4 cm. Pak jsem to prošila na stroji.

Další pouzdro je menší a dávám ho nahoru, postup zůstal stejný jako u předchozího pouzdra, jen jsem tady nedělala vrchní přeložení. A z úplných malých zbytků jsem si udělala dvě malá přenosná pouzdra na hodinky.

 

Hodinky mám všechny pohromadě, v obalu jsou chráněné před poničením a před poškrábáním mezi sebou, jsou přehledně uložené, nemusím je dlouze hledat.

 

Pouzdra se mi povedla a jsem spokojená. Výroba byla rychlá a krabička mi dělá radost. Když se chci někomu pochlubit, jaké mám hodinky, donesu celou krabičku s krásně uloženými hodinkami.

1
Komentujte jako host

1 Počet komentářů
0 Odpovědi na vlákno
0 Sledující
 
Komentář s nejvíce reakcemi
Nejžhavější komentáře
1 Autoři komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Satine

Zajímavý nápad. Tak ať se sbírka rozrůstá 😉