Šijeme roušky s dětmi

Autor

Celé Česko začalo šít roušky, tak jsme se zapojili také. Nenašila jsem jich sice tolik, jako jiné rekordmanky, ale chtěla jsem do toho zapojit i děti. A tak vznikly barevné roušky, pro které jsme našli i skvělé uplatnění.

První způsob, jak můžete děti zapojit, je razítkování na látku. My si razítka vyrobili z víčka od PETky, na které jsme pomocí UHU nalepili vystříhané ornamenty z pěnovky.

Razítka natřete barvou na textil a potisknete látku. Barvu pak musíte nechat přes noc uschnout.

Jakmile je barva zaschlá, důkladně přežehlíme přes pečicí papír.

Pak už stačí jen ušít podle návodu. Já využila ten, který je ve videu níže.

Další roušky jsme udělali tak, že děti na látku kreslily barvami na textil. Opět je nutno nechat barvy dobře zaschnout a pěčlivě zažehlit přes pečicí papír.

A opět zbývá jen ušít podle návodu. My si ho trochu upravili a šili jsme roušky ze dvou vrstev, mezi kterými jsme nechali kapsičku pro vložení ještě třeba papírového kapesníku apod.

A jak už jsem psala na začátku, našli jsme pro ně i uplatnění. Sestřička od dětského lékaře nám říkala, že se některé menší děti těch čistě bílých roušek bojí, tak jsme je darovali do ordinace, aby měli barevnější a veselejší kousky.

Přeji Vám všem, ať současnou situaci zvládnete v psychické i fyzické kondici. Buďte na sebe opatrní, dodržujte doporučení odborníků a udržujte si i v této době dobrou náladu 😉

 

4 comments

  1. Taky jsem dnes šila. Napoprvé tři pro sebe, ať mám na výměnu, když se musí vyvařovat. Protože jsem to z naší rodiny já, kdo chodí nakupovat. Podle stejného návodu, a taky s kapsičkou na vložení papírového ubrousku. Víc vrstev bude určitě lepší. Do horního švu jsem navlékla ještě drát, aby se rouška okolo nosu a tváří dala vytvarovat a těsnila. Z venku jsem použila zbytek látky z bílého damaškového povlečení a zevnitř pružnou tričkovinu.
    Ať to všichni (relativně) ve zdraví zvládnem!

  2. Páááni to už jsou úplná umělecká díla, tady jde už opravdu o módní doplněk :-). Každá originál a každá je nádherná. My se taky snažíme a šijeme a šijeme, ale jako první nám padl pod ruku návod od paní Brýdové na stránkách http://www.brydova.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *