Povánoční skládanka

Autor

Tak a máme po Vánocích. Možná jsme ochraptěly neustálým prozpěvováním dotazů směrem k rolničkám, kdože jim dal hlas a později dotěrnými otázkami na Štěpána, co to nese ve džbáně. Možná jsme i přibraly nějaké to kilo navíc díky babiččiným zázvorkám, vaječnému koňaku sousedovic Majdy a bramborovému salátu našeho táty.

A tak teď se, my hospodyňky, obdařené chrapotem a zkrášleny dalším faldíkem na svém pozadí, chystáme na úklid. Tentokrát povánoční. Jasně se vidíme, jak odmrazujeme ledničku, vytíráme drobky po vánočce na polici ve špajzu, cinkáme prázdnými sklenicemi od okurek a míříme s nimi do sklepa. Potrhaný dárkový papír a vánoční přání odnášíme do tříděn… ne! Zadržme! Přemýšlejme dopředu o tom, že přijdou chladné lednové dny, kdy se tak dobře každým rokem daří všem těm rýmám, nachlazením a kašli. Nemocné děti zůstanou ze školy doma a jakmile se dostanou z nejhoršího, začnou se nudit.

A právě teď dostanou zelenou nejkrásnější vánoční a novoroční gratulace, pohlednice a přáníčka. Můžeme děti zabavit sestavením papírové povánoční skládanky. Na její výrobu jsem použila bleděmodrou čtvrtku velkého formátu, kterou jsem poskládala tak, jak je znázorněno na následujícím obrázku.

Následující postup již napoví další fotky. Na své si přišla raznička a nezahálely ani barevné lepicí pásky. A samotné tvoření záleží už jen a jen na kreativitě dětí.

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na