Tvoření pro nejmenší: Vánoční stromeček

Autor

Už je to za pár. Hlavně pro děti je ale čekání na Ježíška nekonečné. Proto máme ještě jeden tip, jak se tvořením zabavit zcela tematicky. Hodně lidí má dnes, jak zjišťuji, pravý stromeček i delší dobu před Vánoci. Ale kdo se dočká – stejně jako my – až na Štědrý den, tak my si o něm už vyprávíme, představujeme si, jak asi bude vypadat. A tak jsme si jeden vánoční stromeček vytvořili. A vy, kdo už ho máte, můžete si snít o dárcích, které pod ním budou.

Hezké těšení!

Opět potřebujeme pouze základní věci, a to: velký (čím větší, tím lepší!) pevný (čím pevnější, tím lepčejší) papír, klasické a/nebo barevné papíry, pastelky, fixy, nůžky, lepidlo. Nakreslíme co největší obrys stromečku. Nejlépe á la jehličnatého. I když fantazie je fantazie, takže jestli chtějí děti udělat třeba vánoční jabloň nebo palmu (ta už je reálnější i pro historii…), tak vlastně proč ne. Nejprve je třeba celý stromeček vybarvit, zelené mohou mít různé odstíny, vždyť ani stromky v přírodě jsou různě nastínované.

Poté děti mohou vyrábět ozdoby, dárečky, samozřejmě by neměla chybět na špičku hvězda nebo kometa. Tady trénujeme nejen fantazii, ale i stříhání. Taková hvězda na vystřižení, to už není nic snadného. Dárečky mohou mít reálné mašličky – stužky, prostě opět široká možnost se rozfantazírovat a vymýšlet. U nás došlo například i na sněhuláka, když se pak technicky řešilo, že u toho domácího stromku s dárky by roztál, stala se z něj ozdobička.

A nakonec vše přilepí(me), některé kousky se mohou odchlipovat, vzniká tak 3D efekt. Dárečky pod stromem mohou být také trojrozměrné, kdy například děti zabalí krabičky od sirek, od zubní pasty, a tak dále. To už je takový další level pro větší. Můžeme doladit i okolí stromku. A máme ozdobený stromek. Nepřiložila jsem sirky, ale vězte, že náš strom má dobrý metr. Zapojuje se tak do hrátek, které se v posledních dnech přirozeně dějí ve vánočním období, takže krásně zapadá do dětských „kulis“.

Krásné svátky pod stromkem papírovým, a pak i pod tím pravým!

P.S. tenhle vám může vydržet déle, než do Tří králů… 🙂

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *