Papírové vánoční ozdoby

Autor

Již je tu zas, předvánoční čas. Začínáme péct vánoční cukroví, pomáháme Ježíškovi s obstaráváním vánočních dárků či si již ve vánočním duchu zdobíme své příbytky. My dnes s dětmi zvolili poslední z uvedených možností a maličko jsme dům provoněli čerstvými větvičkami, na které jsme zavěsili ručně vyráběné ozdoby.

Potřeby na ozdoby:
1x červený (či jiný vánoční) papír velikosti A4
Drátek dlouhý asi 20 cm
10 větších a 2 menší korálky
Lepidlo, kleštičky na drátek, kreativní a „obyčejné“ nůžky
Postup:

Z papíru vystřihneme pomocí kreativních nůžek (my měli zapůjčenou řezačku papíru) 6 proužků, širokých 1,5 cm a dlouhých 30 cm.

Vystřihneme dvě malé papírové kytičky. Nejprve jsme zkoušeli dělat také z červeného papíru jako celou ozdobu, ale na druhou ozdobu jsme zvolili pro kontrast papír bílý, což se mi ve výsledku líbilo více.

Vždy tři a tři proužky slepíme do hvězdičky a to tak, aby všech šest cípů mělo mezi sebou stejné mezery.

Obě hvězdičky slepíme na sebe, opětovně dbáme na to, aby mezery mezi nyní již dvanácti cípy zůstaly přibližně stejně velké. Ve středu hvězdičky uděláme malou dírku na provlečení.

Nyní přijde na řadu drátek. Na jeho konci uděláme očko a začneme navlíkat. Začneme menším korálkem, pak větším, následuje papírová kytička, nyní nasadíme dvanácticípou hvězdu, potom 8 větších korálků, opětovně provlečeme hvězdu, jen nyní musíme každý cíp samostatně, zakončujeme papírovou květinkou, velkým a malým korálkem.

Zbývá zabezpečit drátek očkem a zavěšení na větvičku či stromeček.

My jsme s výsledkem spokojeni a jak se líbí Vám?

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na