Pololetní vysvědčení

Autor

Opět se blíží zhodnocení práce Vašich dětí za 1. pololetí školního roku. Rodiče, nechejte stranou emoce, zlobu, vztek. Přemýšlejte, než něco vyslovíte nahlas, protože duše Vašich dětí je citlivá na každé Vaše slovo. Dejte si ruku na srdce, že ani Vy někdy neodvedete práci podle představ svých nadřízených nebo prostě jen svých představ.

Děti se ve škole teprve učí, poznávají neznámé a mnohdy se to nedaří tak, jak by si samy přály. Proto, když nebudou jejich výsledky podle Vašich přání, nekárejte, ale snažte se najít slova, která dítě povzbudí a dodají mu snahu se zlepšit. Nezapomeňte odměnit, třeba jen rodinným obědem nebo malou sladkostí. A rodiče dětí, které přinesou samé jedničky nebo vyznamenání, těm chci říct, pochvalte dítě za dobré výsledky, ale nedávejte drahé dárky. Maličkost stačí.

Dítě si musí uvědomit, že se nevzdělává proto, aby dostávalo drahé dárky, ale proto, aby v životě mohlo dál studovat, vzdělávat se a mít práci, kterou si přejí. V životě nebudou mít Vaše děti taky všechno hned, budou muset vynaložit hodně úsilí, aby získaly své bydlení, dobrou práci, musí šetřit, aby měly auto, chatu, vysněnou dovolenou… Pokud si v mládí zvyknou na přepych, nebudou to mít v životě lehké a Vy jim to drahými dárky nijak neusnadníte. Uvědomte si, že nikomu nespadne nic do klína a Vy tady nebudete stále, abyste své dítě podporovali a zametali mu cestičku.

Život není lehký. Dnešní děti si ani drahých dárků neváží. Znám případ, kdy dítě samo rozbilo drahý mobil jen proto, aby mu rodiče koupili nový, modernější a taky dražší. My jsme jako děti dostaly za vysvědčení knížku a čokoládu a byly jsme šťastné. Nechci vzdělávat dnešní rodiče, už jsem v důchodu, mám vnoučata a jsem šťastná. Uvědomte si, že dnes se rodiče honí za penězi, za kariérou a zapomínají, že mají děti, rodinu. Pro dítě je důležitější, aby si mohlo s rodiči popovídat, svěřit se, zahrát hru nebo zajít do ZOO či na výlet.

A pokud jste ze severních Čech přidáváme k článku od aduji ještě jeden výletní tip.

Školáci mohou v pátek do Zoo Děčín zdarma!

Půlroční snaha ve škole si zaslouží velkou odměnu! A proto Zoo Děčín vyhlašuje na pátek 31. ledna 2020 vstup pro děti ve věku od 6 do 15 let ZDARMA! „Vysvědčení vidět nechceme. Víme, že snaha o dobré známky není leckdy jednoduchá, a proto chceme odměnit všechny školáky. Přijďte si prostě užít den mezi zvířaty,“ pozvala mluvčí zoo Alena Houšková. Vstup zdarma pro děti ve věku od 6 do 15 let platí i pro Expozici Rajské ostrovy.

Navíc připravila zoo na celé období pololetních prázdnin od 31. ledna do 2. února ještě stanovištní soutěž, která připomene oslavu Světového dne mokřadů (2. února). V areálu zoo bude na soutěžící čekat 6 jednoduchých otázek zaměřených na tyto důležité ekosystémy. Soutěžit se bude o dětskou permanentní vstupenku na rok zdarma.

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na