Zájmové kroužky pro děti ve školním roce 2022/2023

Autor

Skupina KROUŽKY, která je jedním z největších organizátorů zájmových a vzdělávacích kroužků a volnočasových aktivit pro děti přímo v základních a mateřských školách po celé ČR, a která je součástí české investiční skupiny DT-holding a.s. podnikatele Daniela Tomeše, oznámila, že přihlašování dětí na zájmové kroužky pro nový školní rok 2022/2023 na partnerských školách začal postupně od 29. srpna 2022 a kroužky na školách startují většinou od 1. října 2022. Přihlášení je možné online na webu krouzky.cz. V nabídce některých škol se letos objevují zcela nové kroužky jako např. 3D pera, tvoření s 3D tiskem, fitness, frisbee, nebo ufobal, a některé tradiční kroužky prošly výraznou modernizací.

„Snažíme se jít stále s dobou, a kromě zařazení zcela nových kroužků do naší nabídky pro letošní školní rok jsme také zmodernizovali některé stálice mezi kroužky například Vaříme hravě zdravě, Výtvarný ateliér, a další, takže i v kroužcích, které nabízíme řadu let letos nabídneme dětem spoustu nových možností. Naši lektoři vedou kroužky podle metodik, které pravidelně aktualizujeme, doplňujeme, a modernizujeme. Jde nám o to, zachovat tradici, kterou dětské kroužky mají, a přitom být pro děti stále atraktivní,“ říká ředitel skupiny KROUŽKY Jakub Reindl.

„Aktuálně největší zájem evidujeme o kroužky anglického jazyka, který rodiče vnímají jako doplněk ke školní výuce. Dlouhodobě však u nás vedou pohybové kroužky, ať už se jedná o sporty všeho druhu, nebo o taneční kroužky. Velký zájem zaznamenáváme o atletiku, florbal, badminton, míčové hry, ale také o bojové sporty a sebeobranu. Tradičně jsou u dětí velmi oblíbené také vědecké a přírodovědné pokusy, které baví jak kluky, tak holky, a různé výtvarně tvořivé kroužky jako je keramika, tvoření a malování. V poslední době roste zájem i o kroužky z oblasti IT jako je programování, lego robotika a podobně,“ dodává Jakub Reindl.

Top kroužky, o které je největší zájem

 • Angličtina
 • Atletika
 • Florbal
 • Badminton
 • Míčové hry (tenis, fotbal, futsal)
 • Bojové sporty a sebeobrana
 • Taneční kroužky (street dance, hip hop, tradiční tanec)
 • Vědecké kroužky (pokusy, přírodovědné)
 • Výtvarně tvořivé kroužky (keramika, kreslení a malování)
 • Programování, lego robotika

Novinky v nabídce kroužků 2022/2023

3D pera 

Vhodné pro děti – od 3. třídy 

V počátku se děti seznámí se samotným nástrojem 3D pera – jeho uchopením, nastavením a kladením tavené hmoty. Později si za pomoci LED desky vyzkouší tvorbu vlastních šablon k výrobě drobných ozdob. Následně se naučí vyrábět jednoduché trojrozměrné předměty a šperky a postupně se dopracují ke složitějším tvarům a konstrukcím. Práce s 3D perem vyžaduje od dětí trpělivost a soustředění, ale nadchne každého, kdo rád kreslí.

Tvoření s 3D tiskem  

Vhodné pro děti – od 4. třídy 

Kroužek je zaměřený na tvůrčí práci při vlastním modelování 3D objektů a jejich následný tisk na 3D tiskárně. Náročnost použitých technik se v průběhu školního roku zvyšuje. Kroužek se snaží skloubit práci na PC s manuální zručností a využitím výtvarných technik a jednoduchých řemeslných postupů (opracování brusným papírem, spojování, svařování, malování nebo lakování…). Během lekcí Tvoření s 3D tiskem by se měly děti naučit převést pomocí tužky, papíru, PC a 3D tiskárny svou představu do hmotné reálné podoby. Děti ve spolupráci s lektory tvoří dekorativní nebo užitné 3D předměty podle zadání, prohlubují si logické myšlení, ale pracují také na své pečlivosti a trpělivosti.

Ufobal 

Vhodné pro děti – 6 až 12 let 

Ufobal je málo známý netradiční sport. Vychází z pravidel házené a hraje se s létajícím talířem, který se podobá talíři na frisbee. Ovšem ufo je menší a měkčí. Cílem hry je dopravit talíř do branky protivníka. Hráči nesmí s diskem udělat více než tři kroky, proto si jej mezi sebou nahrávají. Pokud talíř jednomu družstvu spadne na zem, nebo jej chytí soupeř, získává jej druhý tým.

Náplň kroužku je zaměřena na zvládání základních technik a taktik ufobalu, házení, chytání, znalost pravidel hry, rozvoj pohybových a koordinačních dovedností.

Fitness 

Vhodné pro děti – 8 – 12 let 

Frisbee 

Vhodné pro děti: 6 – 12 let

Volejbal 

Vhodné pro děti – 6 až 12 let 

 

Skupina KROUŽKY

 • Již od roku 1999 organizuje zájmové a současně vzdělávací kroužky pro děti přímo ve školách a školkách po celé ČR. Jen v Praze úzce spolupracuje s více než 180 školami a rodičům tím šetří čas, protože lektoři chodí za dětmi přímo do škol(ek). Nabízí nejširší nabídku kroužků v České republice, celkem přes 50 druhů. Za celou dobu působení v nich strávilo svůj volný čas více než 100 000 dětí.
 • Společnost učí děti zábavnou formou, protože ta je při rozvoji dítěte nejefektivnější. Zároveň však cítí velkou zodpovědnost a přistupuje k výuce vysoce profesionálně, a to pod dohledem Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Česká školní inspekce jí udělila nadprůměrné hodnocení.
 • V roce 2014 rozšířila společnost svoji působnost v rámci regionálních poboček po celé ČR a Slovensku.
 • Děti při výuce pracují s vlastními metodickými materiály a pomůckami, které jsou díky zkušeným metodikům neustále aktualizovány a vylepšovány. Společnost pořádá pobytové a příměstské tábory, dětské soutěže, sportovní turnaje a projekty pro rodiny s dětmi.
 • Provozuje táborový areál RS Kroužky nad Moníncem v krásné přírodě v těsné blízkosti lyžařského areálu. Zde se konají letní tábory, víkendy, kroužková soustředění, školy v přírodě a lyžařské kurzy.
 • Nejmladším projektem je založení Základní umělecké školy Flow v roce 2021, která byla úspěšně otevřena v OC Spektrum v Čestlicích. Vizí společnosti je tento koncept rozšířit i do dalších OC v ČR. Společnost je tým lektorů, pedagogů, metodiků a zkušených odborníků, jejichž hlavním mottem je “Vše pro dětský úsměv“.

KROUŽKY v číslech

 • 6 500+ dětí každoročně navštěvuje aktivity.
 • 300+ základních a mateřských škol, se kterými spolupracují.
 • 400+ kvalifikovaných lektorů v rozmezí 18 – 60 let, kteří vedou kroužky.
 • 160 000+ individuálních přístupů za rok na webové stránky.
 • 16 000+ aktivních e-mailových adres v newsletterové databázi.
 • 10+ veřejných eventů během školního roku s účastí až 500 dětí a jejich rodičů a přátel.
 • 1 500+ dětí, které se účastní pobytových a příměstských táborů.
 • 5 000+ aktivních sledujících na sociálních sítích.

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na