Mezi námi na jaře

Autor

„Vážení přátelé mezigeneračních aktivit, také máte radost, že je kolem dokola tolik jarní energie?“ Přišel krásný dopis o aktuální činnosti neziskové organizace Mezi námi, která podporuje pravidelné setkávání lidí všech generací s cílem objevování, poznávání, obohacování a vzájemné úcty.

My jsme si konec zimy a začátek jara pořádně užili díky masopustní oslavě. Následovalo 22. setkání Klubu pohádkových čtecích babiček a dědečků. Po dvou letech konečně bez omezení! V deseti mezigeneračních skupinách  testujeme nový program, kde děti a senioři staví z Lega. A další novinkou jsou naše pohádky v ukrajinštině. Věříme, že alespoň trochu potěší děti, které se ocitly daleko od domova. Spojit síly a navzájem se podporovat – to bylo heslo našeho dubnového setkání v Pavilonu Grébovka v Praze, kam jste za námi přijeli ze všech koutů republiky.

Zase spolu

Po dvou letech se členové našeho Klubu pohádkových čtecích babiček a dědečků konečně sešli bez roušek. Letošní setkání bylo již 22. v pořadí a konalo se v útulné kavárně Zrno Zrnko v Praze – Nuslích. Na akci dorazilo přes 60 úžasných dobrovolníků, kteří chodí pravidelně číst do školek a vymýšlí spoustu dalších aktivit pro děti. Nad dobrou kávou a koláčky sdíleli zkušenosti z mezigeneračních setkání. Příjemně jsme si popovídali a také zazpívali za klavírního doprovodu pana Vladislava Součka. Diskutovali jsme, jak bychom se mohli zapojit do pomoci Ukrajině, respektive ukrajinským dětem.

Evropská spolupráce

Naše zkušenosti a příklady z praxe rádi sdílíme se zahraničními kolegy z Polska, Rakouska, Lotyšska a Francie v rámci mezinárodního projektu ROCHIL, který je stále aktuální. Koncem dubna se konalo naše 3. společné setkání na půdě obzvláště plodné – ve vinařské oblasti Dolního Rakouska, v malebné obci Poysdorf. Smyslem naší společné mezinárodní práce je mezigenerační předávání kulturního dědictví, hodnot a tradic.

Více si o činnosti a plánech Mezi námi můžete přečíst na JEJICH WEBU.

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *