Prázdninový deníček

Autor

Inspirací k nápadu na Prázdninový deník byly mé vlastní vzpomínky. Chybějící vzpomínky. Moji rodiče se mě ptávají, jestli si pamatuji, když jsme byli tam a tam a já mám velké mezery. Byla bych ráda, aby si děti vzpomínaly i na své rané zážitky. Tak jsme založili deník. Nyní Vám představíme ten prázdninový.

Pravda, dnes už se hodně fotografuje, ale přeci jen aktuální osobní záznam nic nepřekoná. A vůbec není nutné, aby už dítě umělo psát. Stačí umět trošku kreslit. A na světě může být vzpomínka i umělecké dílo v jednom. Na zážitky, na prostředí, na kamarády, na akce a aktivity, ale i na tvoření (u nás např. postup výroby papírového lampionu).

Z Deníku se stala celotýdenní zábava, my ho ještě dokončovali i doma (aby nechyběl odjezd). Dolepili jsme i pohled, který jsme koupili v místním krámečku. Kromě kresbiček vzniklo i několik koláží, jako například tato koláž s lampionem, který opravdu na večerní výpravu s Filipem šel a opravdu byl svědkem bolestivého vosího píchnutí.

 

Ani fotografie v synkově Prázdninovém deníku nechyběla, a to fotografie celé party dětí, ke které si připsal jejich jména. Na začátku týdne dostali sešit na deník všechny větší děti z party a (téměř) každý den si tam kreslily aktuální zážitky a dostávaly samolepky za splněné úkoly od lesních skřítků.

Zapotřebí je jen pár základních psacích potřeb:
sešit (ideálně bez linek i čtverečků),
pastelky,
fixy,
není nutné, ale hodí se i:
lepidlo,
izolepa,
nůžky,
barevné papíry,
samolepky a další možné „ozdoby“.

Pokud se rozhodnete také s dětmi tvořit deník, přeji ať Vás to také tak baví!

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na