Přeji krásné prázdniny

Autor

Tak už je to TADY!!! Dnes máme oficiálně první den prázdnin. Proč oficiálně? V některých školách, jako například v té, do které chodí moje děti, rozdávali vysvědčení již 26. 6. a na 29. 6. a 30. 6. vyhlásili ředitelské volno (či tak nějak, protože naše základna je momentálně bez ředitele, tak Vám nevím, jak ten ředitel, co tam není, mohl dát volno). Ale to je snad lepší neřešit, důležité je to, že si děti mohou užívat déle prázdnin o celé dva dny.

Na poslední den školy jsme dětem naplánovali pěkný program. Po rozdání vysvědčení, až dojdou domů, si budou moc zakousnout koláček z listového těsta s jahodami. Je to velmi rychlý zákusek, stačí jen listové těsto, na které se naskládají jahůdky a kraje se potřou rozšlehaným vajíčkem a vloží se asi na 15 minut do rozehřáté trouby na 190⁰C. A o tom, že dětem moc chutnají, svědčí i fakt, že od začátku přípravy do zkonzumování všech ovocných zákusků stačí naší rodině klidně pouhá hodina.

K obědu jsem naplánovala oblíbené řízky s novým bramborem a posypané čerstvou pažitkou s okurkovým salátem. Po té jsme chtěli vyzvednout Lucinku ze školky po jejím obědě a jít si zaplavat, projet na tobogánech i jinak se vyblbnout ve vodě v aqvaparku, což pro děti mělo být příjemné překvapení. Do aqvaparku se chystáme již dlouho. Chtěli jsme jít již na vánoce, ale pro chrchlání některého z dítek (již si ani nepomatuji kterého) jsme od záměru opustili. I když si nepamatuji, které dítky tenkrát pokašlávalo, vím, že naštěstí zůstalo jen u kašle a jinak byly děti zdravé. Aquapark jsme díky lehkému nastuzení neabsolvovali ani na jarní prázdniny a tak jsme doufali, že si průzračnou vodu děti dosyta užijí dnes.

Plán je, obě starší děti jsou slavnostně oblečeny, vybaveny deskami na vysvědčení a kytičkami pro paní učitelky a odcházejí naposled v tomto školním roce do školy. Já doma malinko poklízím, jdu pověsit prádlo na šňůru a u toho uvažuji, zda nejprve obalím řízky či zda je lépe začít s přípravou koláčků. V duchu docházím k názoru, že bude asi lépe začít u jahodového dezertu a věším právě synkovo oblíbené, momentálně sněhově bílé tričko na šňůru, když zaslechnu zvonění telefonu. Z mobilu se ozve příjemný hlas paní učitelky „dobrý den, nemohla byste si přijít pro Lucinku, vypadá to, že má neštovice….“

Tak nechávám prádlo prádlem, čapnu kabelku s kartičkou zdravotní pojišťovny a vypravuji se pro dcerku do mateřské školky. Cestou ze školky se stavujeme u paní doktorky, v čekárně potkávám kamarádku Dášu se synkem, který má horečku. Po krátké konverzaci se otvírají dveře, ze kterých vychází dceřina kamarádka Verunka s neštovicemi. Po té odchází i Dáša se synkem, kterému paní doktorka určila stejnou diagnózu jako Verunce a stejná diagnóza posléze postihla i nás.

Místo vaření doma vážu kytičky pro paní učitelky v mateřince (původně totiž Lucka měla chodit do školky i první týden v červenci a kytky jsem chtěla dát až jako konečné rozloučení) a děti si místo řízečků, pochutnávají na včerejší polévce.

Přeji krásné prázdniny všem dětem.

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na