Papá, Václave!

Autor

Připravte si kapesníčky, brzy se budeme loučit s naším tučňákem Václavem. Za měsíc tomu bude rok, co jsme ho společně adoptovaly! Každý měsíc jsme se pak věnovali nějakému „tučňáčímu“ tématu, abychom o našem zvířecím kamarádovi věděli co nejvíc. Loučit se s ním jistě nebudou jen adoptivní maminky, ale i ostatní čtenář(k)y Rodiny 21.

Odkazy na všechny informace, články o Václavovi a jeho blízkých najdete pod štítkem TUČŇÁK VÁCLAV

Myslím, že jsme loni udělaly opravdu dobré rozhodnutí. Společná adopce Václava nám zajistila nejen rozšířené povědomí o tomto živočišném druhu, ale také mnoho legrace, soutěží a také společné setkání části maminek. Vždycky, když dáváme nějaký příspěvek do charitativní organizace (a nemusí jít o velké sumy, stačí i DMSky, drobné příspěvky v kasičkách a podobně), tak musím myslet na to, abych nějakou skupinu neošidila. Malé, staré, chudé, osamocené, lidi, zvířata…

A to mě inspirovalo. Abych Vám to trochu přiblížila, jak to u mě vypadá: Jakmile mi naskočí inspirace, tak se na ni nabalí spousta dalších variant a možností a nápadů a moje hlava s tím má co dělat. Inspirace tedy dorazila a já ji chvilku zpracovávala, a pak probírala a mám pro Vás návrh, abychom příliš dlouho netruchlili po synkovi Václavovi. Ten mi mimochodem při červnové návštěvě Zoo něco poštěbetal.

Vzkaz od Václava:
„Maminky z webu Rodina 21 děkuju, ještě měsíc si Vás užiju, ale ani pak na Vás nezapomenu. Přijďte se na mě zase kdykoliv podívat, rád Vás uvidím!“

Ale abych to nezamluvila. Myslím, že jakkoliv Václava milujeme, je na čase věnovat naši pozornost i společný příspěvek zase někam jinam. Přemýšlela jsem nad tím, kam. K výsledné nabídce mě vedlo několik faktorů: aby nás tato společná nová adopce opět sblížila, třeba i jiným způsobem, než jakým bylo setkání v Zoo (mimochodem na každoročních setkání u Václava bych trvala i nadále). Aby peníze z naší adopce mířily správným směrem, byly v bezpečí, aby pomohly a my věděli, jak pomohly/pomůžou a komu. Dále kvůli aktuální méně výhodné finanční situaci na mnoha frontách je adopce méně finančně náročná, než u tučňáků. Nicméně je i varianta vyšších částek, samozřejmě, ve formě více-adopce.

Jste napjatí/napjaté? Doufám, že ano a že tedy vydržíte do zítřka, kdy bych Vám ráda představila možnost, kterou se opět můžeme adopčně spojit pro dobrou věc. Doufám, že se nás zapojí opět hodně, třeba i více, než minule, když k nám začlo během posledního roku docházet několik moc milých nových „tváří“. Rozhodně bude vítán každý, kdo se bude chtít stát spolu-rodičem. Koho/čeho..? Napočtenou zítra!

Děkujeme všem adop-maminkám, fanouškům a tučňákovským webovkám za společný tučňáčí rok!

Václav žije dál, ať žije adopce!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *