Textilní fotoobrázek pro tatínky

Autor

Protože se blíží Den otců, který bude již tuto neděli, nachystali jsme si pro vás tvoření dárku, kterým své tatínky jistě potěšíte. Aby se na vás mohli dívat, i když jsou v práci, připravte jim obrázek se svou fotkou. Zábavu zažijete už při samotném vybírání fotografie a jistě se vám vybaví spousta zážitků s nimi spojených. Můžete vybrat fotku svou, s tatínkem nebo s celou rodinou, záleží jen na vás. Menším dětem s tvořením pomůžou maminky, starší je zvládnou samy.

Budeme potřebovat:
Fotografii
Dvě různé látky
Dva obdélníky z kartonu (cca rozměry A4)
Kousek filcu a džínoviny
Knoflík
Stužku
Kousek silnějšího provazu
Lepidlo Herkules a štětec, příp. lepicí pistoli
Nůžky, pravítko, tužku, lihový fix
Niť, vyšívací bavlnku, jehlu

Postup:
Z jednobarevné látky vystřihneme obdélník, přibližně o 5 centimetrů z každé strany větší než karton. Látku přilepíme na karton, okraje zahneme a přilepíme na druhou stranu.

Z druhé látky vystřihneme obdélník, který bude o něco větší než námi nachystaná fotografie. Okraje látky mírně roztřepíme a do rohu přišijeme (příp. přilepíme tavnou pistolí) stužku, na které jsme si uvázali malou mašličku. Celý takto nachystaný kus látky nalepíme na podklad.

Vezmeme fotografii a nalepíme jí na takto připravený rámeček.

Z džínoviny vystřihneme tvar malých kalhot, vezmeme proužek látky, který jsme použili na podklad pro fotografii, omotáme okolo džínů jako pásek a doprostřed přišijeme knoflík.

Celé kalhoty nalepíme na obrázek. To aby bylo vidět, kdo doma nosí kalhoty 😉

Vezmeme filc a pomocí lihového fixu na něj namalujeme to, co má váš tatínek rád – auto, loď, letadlo, vlak…. My využili jako inspiraci probíhající EURO a namalovali fotbalový míč. Obrázek vystřihneme a nalepíme pod kalhoty.

Vezmeme kousek provazu, který jsme na každé straně zakončili uzlíkem a pomocí vyšívací bavlnky přišijeme k obrázku.

Nakonec vezmeme druhý karton a z vyšívací bavlnky uděláme očko na pověšení a přilepíme takto nachystaný karton z druhé strany obrázku. Kdo by chtěl mít obrázek na postavení, tak na zadním kartonu místo poutka nachystá stojánek jako u kalendáře a teprve pak přilepí na zadní stranu obrázku (ovšem kromě místa, které bude sloužit jako stojánek 😉 ).

A obrázek je hotový. Při tvoření můžete použít ke zdobení cokoliv – barevné papíry, výstřižky z časopisů, krepový papír, knoflíky, korálky, vaše kresbičky… Ať se vašim tatínkům líbí.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *