Krásný nový rok

Autor

Všem čtenářům milované Rodiny 21, kteří skočili do nového roku rovnýma nohama, i těm, kteří do něj skočili po hlavě, přeji nechť si v něm ve zdraví splní všechna přání a sny a nechť je to rok plný lásky, vzájemného pochopení a tolerance.

Kdopak by se na konci roku ubránil bilancování a hodnocení. I já jsem se nevyhnula vnitřnímu rozhovoru se sebou samotnou. Opět to byl bohatý rok, který nás všechny zase posunul o velký kus dopředu. Na jeho počátku jsme sice přišli o naši milovanou babičku, ale ona ve skutečnosti vůbec neodešla, je tu s námi stále. Velmi často na ni myslím, ba co víc, nejednou se mi dokonce stalo, že jsem ji viděla vycházet z kostela či stát na zastávce autobusu, byla pořád stejná, taková jakou jsme ji všichni moc milovali, jen já věděla, že se nesmím otočit, protože už by na mě nepočkala, zase mi by se mi ztratila a já prostě vím, že tu je, je tu s námi a jsem za to moc ráda.

Kolikrát už mě během roku nakopla k těm správným rozhodnutím, jen co jsem na ni pomyslela, co by asi na to řekla babička, jak by to mělo být. A byť se mi vůbec nechtělo a dalo to i spoustu sebezapření a práce, došla jsem do cíle duševně šťastná. Jsem vděčná moc za to, jak je mi osud nakloněn a rozdává mi radost a jen kapičku starostí, abych si nepřestala vážit těch věcí podstatných. Jsem šťastná za všechny milé lidi, které mi paní Štěstěna staví do cesty, protože mrzoutům a lidem pesimistickým se úspěšně vyhýbám. Jsem ráda, že se mohu těšit z úspěchů dětí a oprav na našem domečku a že všichni v rodině stále držíme za jeden provaz. Snad se nic na tom nezmění ani v novém roce.

Předsevzetí se u nás v rodině nedrží, myslím, že k tomu není důležité datum, ale dozrání vnitřní síly a posílení houževnatosti k jeho dosažení. Svátky plné cukroví a lenošení mě ale jen nakoply. Po několika dnech plných obžerství, jsme se rozhodli spálit přebytečné kalorie pěkně pohromadě na zimním stadionu při veřejném bruslení. Po roce jsem se opět na ty čertovské nože postavila a po hodině marného snažení dohonit vlastní děti na ledě jsem to vzdala. V autě jsem vyzvídala, koho ještě bolí kolena? Ouvej, ouvej, nejsem na tom nejlépe. Tak já to tedy zkusím, v novém roce se nebudu bát a vyhýbat pohybu. Ale pšššt, je to přeci naše tajemství, doma by to kdykoli použili proti mně.

Tak tedy přeji i vám, ať si dáváte či nedáváte novoroční předsevzetí, abyste také, až opět budeme bilancovat nad tímto našim novým rokem, měli v duši klid a spokojenost a touhu poprat se opět s novým rokem. Čili, ať nás neopouští chuť do života, protože s elánem jde všechno snáz.

KRÁSNÝ NOVÝ ROK
Lenka

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na