Plesová sezóna je v plném proudu

Autor

Nikdy jsem nepatřila mezi tancechtivé, společensky družné či snad mezi čančavé typy. Proto se mě plesová sezóna nikdy nijak nedotýkala. Ale děti již povyrostly a touha vymanit se z domu poněkud zesílila. A najednou se mi zdá, že společenské vyžití takového žánru je nepřeberné. Kromě městských a obecních plesů, můžeme zavítat na plesy různých spolků, ať už je to hasičský, myslivecký či různé dobročinné bály.

Dát se tak jednou pěkně do gala a vyrazit do společnosti, není vůbec k zahození. Není divu, že jsem zvedla hozenou rukavičku a přijala od známých pozvánku na ples. Jsem sice v tomto ohledu Popelka nepolíbená, tanečním hodinám jsem se zdárně obloukem vyhnula, k jakémukoli alkoholu jsem taky cestu nenašla, ale i tak jsem byla rozhodnutá zábavu nikomu nepokazit. Ba naopak, můžu být k užitku….všechny jsem ochotna na ples odvést i rozvést.

A doba se zřejmě posunula, nebo má představa byla zkreslená. Byť se jednalo o reprezentativní městský bál, nešlo o snobskou akci plnou arogantních zazobaných staříků a jejich mladičkých, vyšňořených paniček. Kdepááák, už zdaleka není potřeba přijít v okázalé, dlouhé večerní róbě a k tomu mít vytvořený pracný a složitý účes ze salónu. Dámy v kratších šatech, sukních ale i kalhotách nebudily zdaleka pozornost. O zábavu se nestarala jen hrající kapela a půlnoční tombola. Velmi oblíbeným se stal fotokoutek s množstvím rekvizit, díky kterým z fádní fotky z plesu vykouzlíte úsměvnou památku.

Na parketu rozhodně netančí jen ti, kteří brilantně ovládají walz, čaču a tango….na své si přijdou i mě podobní ploužící se páry. Protože pomalé songy kapelníci hrají často, tak aby se zavděčili skutečně všem. Ale parket se rozhodně nevyklidí, i když zazní jiné tóny. Byla jsem velmi mile překvapená, kolik a jak věkově rozdílných párů se umí pohupovat oku lahodícím tancem. Dokázala bych na parket jen koukat celé hodiny. Tak jsem byla kouzlem tance pohlcena, že byť jsem pohybové dřevo, rozhodla jsem se přihlásit se s mužem do kurzu tance pro dospělé. Čeká nás 10 večerů po 2 hodinách, za které jsme zaplatili 2500 korun. No řekněte sami, nevyplatí se to? Šedesát korun za hodinu nebude stačit ani v posilovně a tady za stejnou cenu vypotíte ze sebe lepšího člověka. Alespoň to slibují. Jestli se investice vyplatila, odpovím po necelých 3 měsících. Ale s radostí už kupuji lístky na ples školy.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *