Větvičky pro lepší náladu

Autor

Čas strávený doma je čím dál delší a někdy to drnká na nervy nejen dospělým, ale i dětem. Nachystala jsem pro vás tvoření, u kterého se děti zabaví nejen během samotné výroby, ale i v nadcházejícím čase.

Nejprve je potřeba vytvořit si dostatek květin z vámi vybraného materiálu, který najdete doma.

Kytičky z papíru

Tyhle jsou tak jednoduché, že je zvládnou i opravdu malé děti. Z barevného papíru si vystřihněte požadovaný tvar okvětních lístků a z jiného zase střed. Obě části slepte dohromady lepidlem na papír. Teď už stačí jen silnější jehlou udělat dvě dírky a protáhnout jimi drátek s korálkem.

Stejným způsobem je můžete vyrobit i z filcu a slepit je lepidlem Herkules. Na protažení drátku si vezměte na pomoc jehlu. (Tip na jiné kytičky z filcu najdete ZDE)

Konce drátků nestříhejte, budou vám sloužit pro přidělání na větve.

Kytičky ze stuhy

Z široké stuhy si ustřihněte cca 40 až 50 cm dlouhý kus, který přehněte po celé délce na půl. Pomocí jehly a bavlnky ho celý prošijte jednoduchým stehem v místě přehnutí.

Teď už stačí jen stáhnout na bavlnce, čímž ho nařasíte a oba konce bavlnky zavažte k sobě na pevný uzel. Vzniknou vám tak květiny, které se podobají květům ibišku.

Kytičky z krepáku

Z krepového papíru si ustřihněte pruh, který jednoduchým stehem prošijete uprostřed.

Stáhněte ho na bavlnce a zatočte dokola, aby vám vznikl květ. Na bavlnku navlékněte korálek a protáhněte ji na druhou stranu květu, abyste mohli oba konce bavlnky zavázat k sobě na uzlík.

Záleží jen na vás, z jakého materiálu a v jakých barvách budete květy tvořit.

Pozitivní větvičky

Na procházce si nasbírejte větvičky, které si doma naaranžujte podle svých představ. Vzhledem k tomu, že nebudete potřebovat, aby se vám zazelenaly, můžete klidně sbírat ty, co najdete na zemi.

Každý večer si s dětmi povídejte, co se jim na uplynulém dni líbilo, co nového se naučili nebo co je potešilo. Za každý den, na kterém najdou něco dobrého, přidejte na větvičky jeden květ. Čím víc budou větvičky „rozkvétat“, tím víc uvidí, kolik toho hezkého zažily a navíc s každým přibývajícím květem se budete přibližovat k době, která nás všechny zase vrátí do normálu.

Přeji příjemné tvoření i pěkných zážitků 😉 

 

One comment

  1. Roztomilé, dětmi reálně stvořitelné, hned to předávám jako tip dcerce! Nápadů na rozjasnění dnů a programů není nikdy dost!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *