Vysvědčení

Autor

Je léto. Teploměry ukazují někde až tropické teploty a začínají, pro děti tolik očekávané, prázdniny. Pro většinu z nich jsou to krásné a sladké dva měsíce zábavy, her, závodů, soutěží, táborů, koupání i lenošení, bezstarostného povídání, i návštěv prarodičů, či známých, nebo i poznávání cizích krajů. Prázdniny jsou prostě na dosah i na dohled, zbývá jen maličkost. Vysvědčení.

Vysvědčení má mnoho podob. Někdo má samé jedničky, někdo vyznamenání u některého převažují dvojky, u některých přibývají trojky či i horší známky. Většina, tedy alespoň to předpokládám, nás rodičů je rozumná a zná možnosti svých potomků a známky na vysvědčení pro nás nebývají překvapením a spousta z nás také chápe, že i když naši potomci na prvním stupni základních škol nosili převážně jedničková výza, na druhém stupni základních škol či gymnáziích, nebo středních školách se prospěch, díky stoupajícím nárokům, přibývajícím předmětům i rozsahu probrané látky postupně, ať již nápadně nebo nenápadně, zhoršuje.

I u nás to na „samé“ nevypadá. Ne že nevypadá, nebudou. A když se nad tím tak zamyslím, tak se tím já, ani nikdo z rodiny, ba ani samotná dítka, nikterak netrápí. Víme, že všechno má své limity, že nikdo nemůžete být nejlepší ve všech předmětem a zároveň mít mnoho zájmů jako je sport či hraní na hudební nástroj. Zároveň se děti snaží během celého školního roku, což s potěšením kvituji. Zvláště nejmladší dcerka je,  co se týče školních povinností , pořádná.  Domácí úkoly nezapomíná a vzorně se připravuje na vyučování. Bohužel i jí se ve škole občas něco nepodaří na výbornou či alespoň chvalitebnou a to jí hodně mrzí. A tak u nás nastávají občas paradoxní situace, že já, jako rodič nelamentuji, když donese ze školy horší známku a naopak ji utěšuji a uklidňuji, případně hledáme společná řešení, jak a co udělat příště lépe a na co se více zaměřit.

A protože dnes je již poslední školní den školního roku, učiníme si ho, jako je vlastně již v naší rodině zvykem, nádherným.  Pochutnáme si na výborném zmrzlinovém poháru a doplánujeme poslední detaily naší rodinné dovolené.

Všem přeji krásný a pohodový poslední školní den a překrásné prázdniny.

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na