Srdce z lásky daruji

Autor

V květnu mají svátek všechny maminky. Jedná se o pohyblivý svátek, který nemá pevné datum, ale již od počátku dvacátého století je slaven vždy druhou květnovou neděli. Letos jeho termín připadne na neděli s datem 11.5. K oblíbeným dárkům z lásky patří beze sporu srdíčka. A je jedno, zda srdíčka vyrábíte pro svoje maminky či zda je dostáváte. Zároveň je úplně jedno, z jakého materiálu jsou srdíčka vyrobena a zda jsou, či nejsou úplně nezchybná. Nejdůležitějším faktorem zůstává pouze to, že jsou opravdu darovaná z lásky. K výrobě srdíček lze použít spoustu materiálů, já zde přináším pár tipů na jejich výrobu.

Korálková srdíčka

Potřeby:
Vázací drát, kleště, korálky

Postup:
Z drátu vytvarujeme tvar srdce. Na kraji drátku pomocí kleští vytvarujeme očko. Volným koncem drátu navlékáme korálky, po navlečení posledního uděláme očko i na druhé straně drátu a spojíme do požadovaného tvaru.

Dřevěné srdíčko

Potřeby:
Dřevo ve tvaru srdíčka, fixy, popřípadě malé kolečka s děrovačky, lepidlo

Postup:
Dřevěné srdíčko namalujeme fixy, eventuelně polepíme. Srdíčko na obrázku je polepené kolečky z děrovačky.

Srdíčka ze slaného těsta

Potřeby:
2 šálky hladké mouky, 1 šálek soli, ¾ šálku vody, 1 lžička oleje, vál, váleček, vykrajovátko ve tvaru srdce, vodu, vodové barvy.

Postup:
Z mouky, soli a vody uhněteme těsto, do kterého můžeme přidat lžičku oleje. Takto připravené těsto vložíme do igelitového sáčku a necháme na chladném místě (ne přímo v ledničce) odležet zhruba dvě hodiny. Poté vyválíme a vykrojíme srdíčko. Zdobíme proužky či jinými tvary těsta, které na základní tvar „přilepíme“ pomocí vody. Vyrobené srdíčka necháme schnout na vzduchu (ne přímo na radiátoru) asi 14 dní. Po vyschnutí malujeme vodovými či temperovými barvami. Hotový výrobek by neměl přijít do kontaktu s vodou.

Srdce ze zažehlovacích korálků

Potřeby:
Zažehlovací korálky, předloha ve tvaru srdce (obojí lze zakoupit v papírnictví), papír na pečení, žehlička

Postup:
Korálky nasazujeme na předlohu. Po naplnění celého tvaru korálky přežehlíme a to tak, že mezi korálky a žehličky vložíme pečící papír. Po přežehlení se předlohu vyndáme. Tato srdíčko nemusí mít pouze dekorační charakter, můžeme též použít jako podložku pod hrníček.

Papírové srdíčko

Potřeby:
Barevný (nejlépe tvrdý) papír, nůžky

Postup:
Z červeného papíru vystřihneme srdíčko. Pro doplnění můžeme vytvořit i zvířátko, které je drží. Srdíčkový slon na fotografii je od mého synka, který ho vyráběl v první třídě.

Srdíčko z lásky

Nenadchl Vás žádný z nápadů? Či nemáte potřeby na jejich provedení, nebo je důvod nedostatek času? V tom případě určitě poslouží srdíčko kupované, však nejdůležitější je, že je darované od srdce.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *