Zimní krásy

Autor

Letošní zima se vyvedla. Zažili jsme mrazy, při kterých zamrzaly rybníky a vodní nádrže, zakusili jsme i štědré sněhové nadílky. Zapomeňme na chvíli na nepříjemná, temná rána, na brzké stmívání (naštěstí se dny pomalu, ale jistě prodlužují), na nepříjemné ometáváni aut od sněhu a na nutnost častého škrábání námrazy z oken našich popojížděl a chvíli nemysleme ani na nekonečné čekání na autobus či jiný dopravní prostředek a užijme si, alespoň na chvíli nádhernou, romantickou zimní atmosféru.

Můžeme, jako my, vytáhnout běžky a vydat se pozorovat zasněžený les. V lepším případě se můžete napojit na vyšlápnutou běžkařskou stopu, v horším si ji musíte sami udělat. Anebo, tak jak my, zkombinovat obě možnosti.

A nádhera bíle zavátého lesa určitě stojí za trochu námahy. Některé, sněhem ztěžklé větve a větvičky stromů se pod vahou bílého nadělení sklánějí k zemi a my nemáme jinou možnost než takovéto překážky podjet, protože sundávat běžecké lyže a přelézat překážky stojí zbytečně mnoho času a úsilí.  Jen si musíme dát pozor, aby nám studený snížek nenapadal za krk a nerozpustil se nám na těle v ledově chladnou a pocitově velmi nepříjemnou, vodu.

Nemáte běžky, či je sněhové pokrytí není dostatečné? Tak si užijte nádhernou, zimní procházku.  Teple se oblékněte, nezapomeňte na nepromokavé boty a šup ven.  Sníh příjemně křupe pod nohama a oči pozorují zimní nádheru.  Při slunečním svitu se krása ještě násobí a sněhové krystalky vypadají, jako by byly stvořeny z tisíců malých, drahocenných diamantů.

Ani bruslení na rybníku nebylo letos problémem. Jenom jsme si k bruslím nesměli opomenout přibalit hrablo na sníh.

A jak jste prožívali / prožíváte letošní zimu Vy?

 

2
Komentujte jako host

2 Počet komentářů
0 Odpovědi na vlákno
0 Sledující
 
Komentář s nejvíce reakcemi
Nejžhavější komentáře
2 Autoři komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Mačka

Musím pochválit krásné záběry i romantické počteníčko. Taky mám takové pokoukání, jak zima čaruje, moc ráda. I u nás to takhle letos párkrát vypadalo, jako v pohádce. Ale na druhou stranu, když jdu ráno krmit ven, mám radši dny, když v noci není mráz. Pokud je mrazivo, musím všem mým chovancům měnit nádoby s ledem, za nádoby s vodou. Ty během dne v teple rozmrazit, abych na druhý den měla na výměnu, pokud to zase zamrzne. Takže všechno má svoje plus a mínus. Ale nestěžuji si. Tak to prostě je a vcelku jsem spokojená. Chci je mít. Je to moje… Číst vice »

Majka

Krásné fotky 🙂 Letošní zima byla opravdu vyvedená. Venku člověk vymrznul a z okna byl taky pěkný pohled. Teď je to zase jen smutné až do doby než se všechno zazelená.