Velikonoční vajíčka, tentokrát z plsti

Autor

Do Velikonoc už mnoho času nezbývá a přípravy na velikonoční výzdobu běží na plné obrátky. Každý nápad se hodí. Podívejte se na dnešní inspirativní návod, třeba vás zaujme a nějaké to plstěné vajíčko se objeví i ve vaší domácnosti nebo v košíku koledníka.

K výrobě potřebujete především barevnou plsť. Koupíte ji ve výtvarných potřebách nebo v papírnictví, většinou v rozměru klasické A4. Je tu i možnost alternativy, nahradit ji můžete utěrkami na nádobí z drogerie, barevný sortiment je ale omezený a jsou silnější (což ovšem nijak nevadí).

Dál prohrábněte odstřižky látek a vyberte nějakou kontrastní na střed vajíčka. Určitě doma najdete i kousek vatelínu, vlizelínu či jiné výztuže. Použít ji nemusíte, ale s ní je hotové vajíčko pěkně nadýchané. No a pak stužky, knoflíčky, korálky či jiné drobnůstky na zdobení. Samozřejmě i bavlnku na sešití.

Nesmí chybět šablonka vajíčka ve dvou velikostech.

A jdeme na věc. Vystřihněte si podle vetší šablonky dva díly z plsti (na fotce zelený a oranžový), jeden díl z látky (žlutý s puntíčkem) a jeden z vatelínu.

Střed vrchního dílu opatrně vystřihněte podle menší šablonky. Opatrně proto, že ho ještě využijete.

Na látkový díl teď položíte vzniklý rámeček z plsti a přišijete ho vyšívací bavlnkou, obyčejným předním stehem.

A teď nastává ta důležitá a nejzábavnější chvilka, vrchní díl si ozdobit. Můžete přišívat i lepit (třeba Herkulesem, nebo lepidlem na textil).

Ozdobený díl sešijete se spodním dílem, uprostřed je vatelín. Pokud chcete vajíčko pověsit, nezapomeňte vložit mezi díly stužku či provázek.

Sešívat můžete opět předním stehem, na foto jsou ale vajíčka sešitá stehem obnitkovacím – smyčkovým.

A tady vidíte, že vystřižené středy z plsti můžete využít třeba jako zápich.

No a úplně malinké odstřižky také nevyhazujte. Kraslice s plstěnými ozdůbkami svojí originalitou jistě zaujmou nejen koledníky.

Tak hezké a barevné Velikonoce.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *