Zimní potěšení

Za každé vychovávané dítě bychom měly mít, my maminky, nárok na 7 dní ničím (a nikým) nerušené dovolené ročně. A mělo by se to někam zapsat. Třeba křídou do komína. Nechceme-li čekat na strejce “syndrom vyhoření” nebo “kolikráttitomámopakovaaaaat”, asi bychom měly umět včas zatáhnout za ruční brzdu.

Vůbec se nemusíme stydět. Odpočinek není sprostné slovo. Je to regulérní součást našeho kvočního pracovního poměru. Pokud rezignujeme na ono poflakování, brzy nám dojde šťáva a my padneme naznak jako soupeři zajíčka Duracella. A naši partneři začnou přemýšlet, cože se to dá dělat s unylým chcíplým zajícem. Pro dnešní účely, jsem se trošku zasnila. Sestavila jsem týdenní plán na onen fiktivní maminkovský týden.

Pondělí

Šok z ticha. Zase zavírám dveře na toaletu a necuká mi v oku, jestli dítě nevisí na klice od okna nebo nestrká nůžky do zásuvky. Nikdo po mně nechce ani hledat klíče nebo přišít knoflík. Divné. Propadajíc euforii, nevím, kam se vrhnout prvně. Číst? Psát dopisy? Kreslit nedokončené malůvky? Ne, nejlépe zmobilizovat poslední volní armádu, která mne vynese na světlo boží. Nohy jedou vlastní setrvačností. Ah, tak ráda bych něco dekadentního. Třeba čokoládovou masáž. Projednou bych nemusela mít černé svědomí.

Čokoládová masáž obnovuje, vyživuje a zvlhčuje pokožku, podporuje tvorbu hormonů radosti (endorfinu a serotoninu), jinými slovy je výjimečným prostředkem v boji proti následkům stresu a depresi. Během několika minut se vaše pleť zbavuje vrásek, šupin a seschlé kůže.

Úterý

Po masáži a vlídném slovu masérky, jsem spala jako batole. Vklidu jsem si ráno u snídaně přečetla noviny a pod nohama mi nekřupou žádné křupky. Divné. Ticho je zvláštní. Zaháním nutkání zavolat, abych zjistila, zda si “táta v sukních” pamatuje dávkování léků nebo jestli nakoupili potřeby do školky. Nic. Ticho léčí. A buřt taky. Dávám si nohy na stůl. Piju šampaňské a jím uherák. Je mi jedno, co si bude myslet pokojská. Je mi to buřt…

Středa

Včera jsem to s pitím asi přehnala, pálí mne žáha a svědomí. Nebyl ten výstřih až příliš otevřený? Nebyl můj tanec až moc divoký? A jak se jmenoval ten chlápek, co jsem mu propálila cigaretou hedvábnou šálku? Pietro? Pche. Takový obluzovač. Kudrnaté chloupky se mu draly z halenky. Nesnáším to. Tohle je prostě tak…chlapské. Dneska to chce nějaký nenáročný program. Třeba relaxovat v solné jeskyni. V té obyčejné, bez lopatek, kyblíčků a barevných stoliček. Žádné slzy a běhání na záchod kvůli soli natřené do koutků očí. Po cestě na hotel kupuji skořicové mýdlo a doufám, že mi moji kluci konečně zvednou telefon.

Čtvrtek

V noci pípá smska: “Jsme vpořádku, Toník si trošku rozbil hlavu u poličku. Pusa. PS: Ta váza po babičce už asi nepůjde spravit.” Páni, to je náročný týden. Že bych se zkusila uvolnit v pivních lázních?!

Lázeň prohřeje pokožku a uvolní póry kůže, kterými se při mírném pocení odplavují z podkoží škodlivé látky. Chmelové mláto působí jako očistný peeling odstraňující z těla unavené části kůže. Živá kultura pivovarských kvasnic předává pokožce celou řadu vitamínů B, proteiny a sacharidy a přispívá tak k celkovému zvláčnění a regeneraci pokožky. Kyselina uhličitá obsažená v minerální vodě ILSANO® ulpívá v podobě mnohačetných bublinek na kůži a tím napomáhá účinné relaxaci těla v jemně perlivé lázni.

Pátek

Pátý den mateřského volna okusuji zdi nervozitou. Je ten drobeček vpořádku?! Není mu moc smutno po mamince. Natírám ruce nejlepším českým krémem všech dob – Indulonou a ustaraně koukám do zrcadla. Kůže vypnutá, zdravá barva. Ale něco chybí. Pusinky, letmá obejmutí a legrácky. Nu což, pořád jsem se litovala, jak nemám chvilku pro sebe a teď, když ji mám, zase neumím “vypustit” myšlenky na svět “za zrcadlem”. V hotelovém salonku surfuji a začínám bulit. Terapie pevným objetím, beee. Večer končím s knihou a grogem na pokoji. Vzpomínám na SVOJI postel a svého chrápajícího muže. Jak romanticky umí chrápat!

Sobota

Do svého deníčku si nepíšu telefonní čísla ani zážitky, ale recept na domácí medovinu, kterou uvařím svému opuštěnému mužíčkovi, hned, jak se vrátím domů. Jsem z toho relaxačního týdne nějak unavená. Asi nakoupím nějaký suvernýr z cesty, jsem tak udyndaná, že jdu do eshopu oblíbené přírodní kosmetiky. Ach jo, zapomenula jsem na masáž. Levandulová. Ikdyž, proč ne?! I letáček přeci voněl…tak uklidňujícím způsobem…

“Omlazující a relaxační masáž osloví nejen milovníky levandule, ale je vhodná především při citových a psychických problémech, při depresi, stresu, k prohloubení spánku a pomáhá také při bolestech hlavy nebo bolestivé menstruaci. Protože levandule stimuluje obnovu buněk, pomáhá k regeneraci přesušené nebo naopak mastné pokožky. Tuto masáž oceníte také při kožních problémech a poraněních, ulevuje při lupence, ekzémech, zmírňuje artritidu, revmatismus a výborná je i při popáleninách.“

Neděle

S nostalgickým obrázkem ukázkové rodiny, který se vynořuje kdesi v zasunutém šuplíku mého mozku, balím a o poslední nabízené proceduře, masáži bylinnými pečetěmi si už jen čtu. Nechci odkyselit. Chci odsmutnit.

“Masáž bylinnými pěčetěmi je detoxikační bylinná tepelná masáž s 12 druhy bylin. Vzhledem k tomu, že 80% škodlivin se z těla vylučuje prostřednicvím kůže, aktivuje zásaditá péče vylučování kyselin, škodlivin, usazenin,pomáhá při detoxikaci, půstu, je podpůrnou terapií při dietách, má svou nezaměnitelnou funkci v oblasti detoxikace a regenerace. Masáže se provádí speciálními tahy s teplými vlhkými pečetěmi, kde vyvážená směs bylin slouží jako rozpouštěč toxinů a proplachovač buněk. Kyseliny a jedy z kůže se také vylučují díky zásadité tepelné rostlinné šťávě a tím dochází k detoxikaci a uvolnění zbytků látkové výměny. Tuto masáž je velmi vhodné kombinovat s celotělovým peelingem prováděným směsí mořské soli a bylin, který odstraňuje odumřelé buňky a kůže pak může lépe přijímat detoxikační bylinnou terapii.”

Kdo to vlastně vymyslel, takové týdny samoty pro matky? Pak se zastydím. Jsem to nevděčnice. Všude dobře, doma nejlíp. V záchvatu péče o druhé vyhledávám dvě zajímavé společenské aktivity. Patronát štěněte a dárcovství stromu. Slibuji si, že po návratu domů budu směřovat svoji energii tímhle užitečným směrem. Hurá domů…

Asi vás napadne, proč jsem dneska prášila jako baron Prášil, viďte?! Chtěla jsem touhle zvláštní formou shrnout relaxační metody, které můžete nadělit sobě nebo druhým. Všechny si to zasloužíme…Žijeme jen jednou. Dobrého pomálu, ale raději teď…

Pozn.: Darovat lze vše. Nemusí to být zrovna adrenalinový zážitek v řádu tisíců. Může to být třeba strom “života” (přijde s certifikátem) nebo štangle pravého uheráčku.

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na