Batůžky pro malé cestovatele

Autor

Naše děti jezdí každým rokem na tábor, kde je vždy nějaké téma. Letos mají cestu kolem světa, a tak mají mít s sebou cokoliv, co má na sobě národní barvy různých států. Nechtělo se mi shánět jim šály, čepice ani nic podobného, tak jsem jim vyrobila batůžky pro světoběžníky. A protože je léto časem cestování a výletů, přináším inspiraci i vám.

Nejprve jsem je nechala, aby si z vlajek světa vybraly ty, které se jim líbí. Z několika jsem nechala vyrobit placky a ty ostatní nakreslila na bílé plátno barvou na textil.

Když barvy uschly, namočila jsem vlajky do silného černého čaje, aby nebyly moc bílé, ale naopak vypadaly, že už mají nějakou tu cestu za sebou. Nakonec jsem jim žehličkou založila okraje.

Z pevnější látky jsem si vystřihla obdélník o velikosti 37 x 98 cm. Použila jsem blackoutovou látku na závěsy, protože je třívrstvá a tím dostatečně pevná. Celý obdélník jsem obšila entlem.

Také entlem jsem našila vlajky. Na užších stranách jsem si potom udělala tunýlky přibližně 2 cm široké.

Nachystáme si dvě stejně dlouhé šňůrky. Já měla 1,5 m. První provlékneme nejprve předním a potom zadním tunýlkem, tak abychom přeložení šňůrky měly na jedné straně (zde napravo) a oba volné konce na druhé straně.

To samé uděláme s druhou šňůrkou, ale tak, aby její přeložení bylo na druhé straně než u té první. Vezmeme vždy dva volné konce, které jsou u sebe a uděláme pevný uzel.

Teď už stačí jen sešít postranní části k sobě, nejlépe dvojitě. Začínala jsem od tunýlků a nechala si dole cca 5 cm, tím jsem pak protáhla z vnějšku dovnitř uzlíky, srovnala si je k nejspodnější části a přišila.

Hotový batůžek pak vypadá takto a šňůrky nám slouží jako jeho popruhy.

Teď už stačí jen připnout placky, hodit batoh na záda a vyrazit do světa.

Přeji příjemné cestování 😉

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na