Láskyplná inspirace

Autor

Blíží se den svatého Valentýna, jemuž jsme si zvykli říkat také svátek zamilovaných. Možná si právě v tuto chvíli lámete hlavu s tím, co by udělalo radost vaší drahé polovičce nebo jak byste si tento den mohli zpříjemnit. Proto jsem pro vás našla několik tipů, které by vám snad mohly vaše rozhodování ulehčit. A pokud Valentýna neslavíte, berte to jako inspiraci pro jakoukoliv romantickou příležitost.

Čokoláda

Máloco je tak příjemné jako mlsání čokolády. Nejen, že božsky chutná, ale navíc má i výborný vliv na náš organismus. Zlepšuje činnost srdce (a o to přece v lásce jde), má blahodárný vliv na činnost mozku, navíc zvyšuje hladiny serotoninu a endorfinů, tedy hormony štěstí. Někdo proto tvrdí, že pojídání čokolády se rovná malým orgasmům.

Pro ženy: Je málo žen, já osobně neznám žádnou, které by touto pochoutkou pohrdly. Těm romantičtějším jí můžete naservírovat i s (vaším) srdcem, ty vášnivější pak jistě nepohrdnou čokoládou s příchutí chilli

Pro muže: Je mylné se domnívat, že čokoholismus je výsadou pouze žen. Ani mužům není tato pochoutka cizí. Jistě jim přijdou k chuti pralinky plněné Jackem Danielsem anebo můžete svému drahému jemně naznačit, že je vaše zlato a darovat mu čokoládové dukátky.

Čokoládu však nemusíte jen jíst. Oblíbenou kratochvílí se poslední dobou staly nejrůznější čokoládové masáže, na které můžete vyrazit spolu. Nebo si pusťte romantický film. Jasně, co jiného než Čokoládu s Johnny Deppem?!

Květiny

Jsou krásné, něžné a křehké. Proto je asi ženy tak milují. Darováním květiny nic nemůžete zkazit. A pokud si nejste jistí tím, jakým květinám dává vaše milá přednost, vybírejte prostě srdcem anebo na to zkuste jít přes květomluvu.

 • Clematis – „Věřím ti, jsi mou jedinou nadějí.“
 • Fiala – „Toužím po tobě.“
 • Hyacint – „Miluji tě, srdce mé náleží jen tobě, jsi skvělá.“
 • Karafiát – „Roznítila jsi mou lásku.“
 • Kosatec – „Pouze ty mi můžeš vrátit klid.“
 • Lilie bílá – „Skromnost a nevinnost zdobí tebe“
 • Narcis – „Koho by neupoutala tvá krása?“
 • Plamének – „Věřím ti, tys mojí jedinou nadějí.“
 • Růže – „Vyznávám ti lásku.“
 • Sasanka žlutá – „Tys mé ztracené nebe.“

Spodní prádlo

Spodní prádlo je velmi intimní záležitostí a v milostném životě je dárkem jak pro obdarovaného, tak i pro obdarujícího, který se může kochat pohledem. Je tolik krásného a okulahodícího prádla, že si vybere každý.

Pro ženy: Romantické duše potěší satén, jemné barvy a květinové vzory. Dračice zase ocení žhavou červenou nebo hříšnou černou, můžete zvolit krajky, ale nemusíte se bát ani odvážnějšího latexu. Nebo byste raději sáhli po něčem hravějším? Tak co třeba obleček rozpustilé roztleskávačky nebo přísné paní učitelky?!

Pro muže: V současné době jsou velmi oblíbené kousky s obrázky. Svým ďáblům můžete vybrat třeba právě s ďáblíkovským motivem, romantičtější muže můžete zahalit do ňuňu medvídků a pro partnery „jednadvacáťand“ je ideálním obrázkovým motivem tučňák.

Sexy hrátky

Sex k lásce patří. Ideálním dárkem pro oba se tedy k Valentýnu (nebo prostě jen k vašemu soukromému „válentýnu“) hodí to, co oživí a zpestří váš milostný život. I tady máte pole působnosti velmi otevřené. Vybrat si můžete třeba nějakou milostnou hru anebo sáhnout po odvážnějších pomůckách.

Romantický pobyt

Lásku nemusíte oslavovat jen jeden večer a už vůbec ne jen ve stanovený den. Kdykoliv můžete vyrazit od všedních starostí a zrelaxovat se. Navrhuji třeba pobyt na zámku. Umíte si snad představit něco romantičtějšího?

Afrodiziakální kuchyně

Je mnoho pochutin, které zvyšují náš sexuální apetit a vzbuzují naší touhu a své jméno nedostaly po nikom menším než je bohyně lásky a krásy Afrodité. Přírodní afrodiziaka byla odzkoušená již našimi předky a jejich obliba neklesá ani po staletích. Jsou zkrátka pochutiny, které svým složením příznivě působí nejen na naše chuťové buňky, ale i na náš sexuální apetit. Patří mezi ně mimo jiné sladké mandle, datle, rajská jablíčka, banán, celer, chřest, lanýže, ústřice, čokoláda… Z koření pak naší chuť zvyšuje třeba ženšen, zázvor, muškátový oříšek, šafrán, čili, hřebíček, máta, pepř, šalvěj, koriandr, saturejka, vanilka nebo skořice.

Sexy menu pro dva

 • Celerový salát s černými lanýži
 • Ústřicová polévka
 • Telecí medailonky na šalvěji
 • Datle v čokoládě

Ono vlastně ani tolik nezáleží na tom, co pro romantické chvilky uvaříte, jako spíš na tom, s kým je budete trávit. Jen se držte lehkých jídel, aby vám vaše drahá / váš drahý hned po jídle neusnula / neusnul. Mějte na paměti, že v plánu máte něco zcela jiného než spánek.

Přeji vám krásné milostné chvilky 😉

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na