Vánoční koule z plsti a korálků

Autor

Nedávno jsem dělala náušnice a při jejich výrobě mě napadlo, že by se úplně stejně daly vyrobit vánoční ozdoby, jen v jiné barevné kombinaci. Tak přináším návod, kdyby to zaujalo i vás.

Nejprve si nachystáme pomocí techniky zvané plstění koule. Potřebujeme jen bílé rounokus molitanu a plstící jehlu.

Odstřihneme si kus rouna a smotáme ho do kuličky. Dlouhým propichováním, kdy nám jehla půjde skrz kuličku až do molitanu, kouli zafixujeme, aby se nám nerozdělávala. Občas promneme mezi zápichy v ruce a tím zlepšujeme její tvar.

Teď už budeme jen krátkými vpichy po celém obvodu kuličku plstit. Čím déle budeme vpichy provádět, tím bude kulička menší, ale taky pevnější a kompaktnější.

 

Tímto způsobem si vytvoříme základní bílé koule, které vypadají jako ty sněhové.

Vezmeme si režnou nit a jehlu a provlékneme ji skrz kouli. Na jedné straně si nechte dlouhý konec a na druhý navlékněte malé červené korálky tak, aby lemovaly obvod poloviny koule.

Nit opět protáhněte středem koule.

Takhle to udělejte 5x nebo 6x podle toho, kolik korálkových proužků na kouli chcete. Dlouhý konec nitě, který jste si na začátku nechali, provlékněte pod několika korálkovými řetízky,abyste ho uchytili, a protáhněte také skrz kouli tak, aby obě nitě byly na jedné straně.

Teď už stačí jen navléct perličku a kovový kroužek od zapínání, zavázat dvojitým uzlem a máte hotovo.

Na větvích jsem koule doplnila světelným řetězem ve tvaru malých kuliček a korálkovými hvězdami podle Mačky (ZDE), i když to byla velká improvizace, protože jsem je dělala v době, kdy bylo vše zavřené, takže jsem vyškrábla všechny své zbytky červených korálků. Každopádně to klaplo a máme zase jinou výzdobu.

Přeji Vám příjemné tvoření a klidný advent 😉 

2 comments

  1. Bílá s červenou nezklame, taky se mi ta kombinace líbí. Naši kluci ještě zůstávají v distanční výuce, času je málo, tak si letos tu bílou a červenou kompenzuju tím, že chvojku zdobím sněhovýma pusinkama, tavnou pistolí k nim přilepím červenou stužku a zavěsím.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

https://www.anisraza.com/mezquitagin/judi-bola/