Opravdové projevy lásky

Autor

Dnešek je ke slavení jako stvořený. A to dvojnásob. Jelikož máme rádi naše čtenáře (a doufám, že i oni – vy nás) a jelikož má náš portál – od redakce po čtenáře – ve velké oblibě knížky, můžeme si dneska společně spokojeně vrnět. Spojuje se nám totiž Den lásky a Den darování knih! Ideální dárek z lásky tak není ani čokoláda ani kytice ani trenýrky se srdíčky (nezapírejte, dámy, všechny jsme si tím prošly), ale právě kniha. Nečekaně dostal dárek knižní i náš web, takže se můžete těšit na krásné pohádky právě vy, naši mil(ovan)í čtenáři. Začněme ale od začátku. Od sebe.

Samozřejmě než se dostaneme k dárku, neušetříme vás několika postřehů s láskou (nejen ke knihám) spojenými. O tom, že lásky mohou být všelijaké jsme si povídali už loni. Při zpětném čtení jsme si tak říkaly, že ještě byla trochu opomenuta láska, kterou vlastně všechno začíná a všechno se od ní odvíjí. Je to láska k sobě samému. Není to o sobeckosti ani o narcismu. Extremismus je nebezpečný v každém podání. Myslím tu sebe-lásku, kdy si dokážeme vážit sami sebe. Je to zdravá asertivita, kdy dokážeme říct NE, když to tak cítíme. Je to sebe-vědomí, kdy víme, za co stojíme. Je to jistota stát si za svým. Stejně jako jistota jít si za svým.

Ruku v ruce spolu chodí nejen zamilované a staré páry, ale také láska k sobě samému a k nezávislosti a svobodě. A vůbec není nutno opouštět rodiny, děti, milé… Je to o vlastním pocitu. Je to o statečnosti nebát se a vydat se za svými sny. Když je člověk šťastný s tím, co dělá, přenáší štěstí i na své okolí. A že to nejde? Jasně. Všechno má svá proti. Ale je potřeba nehledat „proč ne“, ale začít hledat „jak ano“. Svým blízkým, které máte rádi a které milujete dopřáváte to nejlepší. Dopřejte to i sami sobě. Jde to a není to sobectví.

Někdy nás láska dokáže neUvěřitelně zmást. Tak schválně, když zavřete oči (teď se vám bude hůře číst) a představíte si toho/tu, se kterou se nejvíc zasmějete. Toho/tu, kterou míváte ve snech. Toho/tu, kterému chcete velkou novinku říct jako první/mu. A teď jinak. Když jste v krizi, kdo vás nikdy nezradí. O koho máte obavu, když se dlouho neozývá. Kdo vám odpustí nesmysly a občasný projev slabosti. Komu se budete líbit i nemocní, unavení, nenastrojení? Věnujte pozornosti opravdovým projevům lásky. Drobnému políbení do vlasů. Pevné podpůrné obejmutí. Shodné zdvižení očí do stropu. Zároveň poslaná esemeska. Znamínko „menší než“ a trojka – prostě jen tak. Vstávat o hodinu dřív pro společnou chvilku u snídaně. Opakováním, matkou moudrosti, se vracíme k potřebě nesobeckosti a poskytnutí svobody, tentokrát ale nejen k sobě, ale i ke svým milým.

Lásku k nesobectví, přátelství a učení příkladem nám dokázali krásným překvapením Tulipánci. Děti z této školky často soutěží u nás v Šikovných ručičkách a nyní ukázaly, že mají nejen šikovné tlapky, ale také dobrá srdíčka. Zapojili se do akce Mezinárodního dne darované knihy a chtějí některému z vás, čtenářů Jednadvacítky, darovat dvě krásné knížky. Napište nám do konce února do komentářů pod článkem, jakou knihu při jaké příležitosti jste z lásky dali nebo dostali a jeden vylosovaný získá odměnu v podobě mazací knížky Veselá školička a rozkošné knížky Nejkrásnější česká říkadla. Tulipánci děkujeme a jsme rádi, že se vám u nás líbí! (SOUTĚŽ JIŽ SKONČILA)

Krásné celoroční a každodenní roztoMilé pro-jevy lásky!

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na