Partnerská resuscitace

Autor

Každý partnerský vztah je živý organismus. Není to kus nábytku, který občas přeleštíte a on vám bude x let spolehlivě sloužit. Je potřeba ho zahrnovat citovými i zážitkovými investicemi, aby z nich mohl čerpat, růst a vyvíjet se. Pokud na tohle zapomínáte, dřív nebo později půjde do kopru. Nikdy ale není pozdě na resuscitaci.

Málokterý pár se vidí tak často, že by mu hrozila ponorková nemoc. A v okamžicích, kdy jsme spolu, se raději každý věnujeme svým věcem. Chyba! Nemůžeme očekávat, že takový vztah vydrží. Partneři mají žít spolu, ne vedle sebe, to už se stávají spíš sousedy. Je důležité najít věci, které budou bavit vás oba, které budete podnikat spolu. Společné zájmy a zážitky. Ať už musíte oživovat nebo prostě jen hledáte inspiraci, máme pro vás pár tipů.

Nejen víkendové kratochvíle

Celé Česko je protkáno množstvím lázní a hotelů s wellness programem. Využijte toho. Většina z nich totiž nabízí víkendové pobyty pro dva. V nabídce tak můžete najít takové vrcholy romantiky jako večeři při svíčkách, čokoládovou masáž nebo relaxaci pod hvězdami. A všude květiny, svíčky a sekt. V tomhle prostředí by nepookřál snad leda balvan.

Pronajměte si chatu. Odjeďte někam, kde je ještě stále slyšet jak šumí les a zpívají ptáci. Přes den můžete zkoumat okolí a večer zase sebe. Taková procházka vonícím lesem má totiž silně afrodiziakální účinky. Odvážnější můžou jako místo noclehu zvolit stan. Opět si připomenete, jak skvělé může někdy být ustlání na mraveništi nebo úprk před průtrží mračen. Další zážitky do sbírky, další témata k hovoru, ke kterým se budete rádi vracet.

Pokud toužíte po trošku víc pohybových akcích, není nic snazšího než sednout na kola a vyrazit jen tak se projet. Nechat se vést pouze intuicí a narazit na místa, která máte za rohem, ale dosud jste o nich neměli ani ponětí. Jednou zvolíte, kam odbočit, vy, podruhé zase váš partner. A sami uvidíte, kam až vás tahle vzájemná kooperace dovede.

Hrajte si

Dospělí mají jednu velkou chybu – zapomínají si hrát. Stanou se upjatými bačkoráky, kteří přemýšlejí jen nad povinnostmi a starostmi. To je postupně semílá. Pro své děti se stanou trapnými a pro partnery nudnými. Není spolehlivější zabiják vztahu než je nuda. Zapomeňte na věty „To se nehodí.“ a „Co by tomu řekli lidi.“. Pokud nikomu neubližujete, hodí se to vždycky a lidi to přežijou.

Jděte si třeba s dětmi zahrát fotbal. Co na tom, že už dávno neuběhnete to, co v páté třídě. Udělejte si z bytu rychlobruslařskou dráhu a dejte si s vaším protějškem závody, kdo rychleji přejede kolem kuchyňské linky. Nebo tančete v dešti, i když tanec nikdy nebyl vaše silná stránka. Je jedno, co uděláte. Jen proboha, neseďte a netvařte se, jak jste uštváni léty.

Večer se pak můžete vypravit na vaše první rande po letech. Vzpomeňte si, jak probíhalo a zkuste si ho zrekonstruovat. Vzpomeňte si, jaké jste tenkrát měli pocity, když jste svou lásku spatřili poprvé. Nebo si třeba pronajměte pokoj v hotelu a čekejte na svého „neznámého“.  Hrajte si jako byste se nikdy předtím neviděli.

Trocha adrenalinu
Podnikněte spolu něco opravdu crazy. Třeba tandemový seskok nebo zorbing. Blízkost s partnerem v okamžiku, kdy vám stoupne hladina adrenalinu, je maximální vzrušení. Uvidíte, že si na tom vypěstujete závislost. Moje kamarádka mi na mou otázku, proč chce jít na tandemový seskok s manželem, odpověděla „Když já hrozně ráda oživuju.“ a to je přesně to, o co jde. Oživit vztah.

Abyste zjistili, co máte společné, co vás láká, baví, z čeho máte strach, je potřeba mluvit. Komunikace ve vztahu je to nejdůležitější. Jakmile nebudete mluvit, žádné oživování se vám nezdaří. Povídejte si při každé příležitosti. A ještě jedna drobnost. Mějte neustále na paměti, co vás na vašem partnerovi kdysi přitahovalo, co se vám na něm líbilo a pořád si to připomínejte a nepřehlížejte tyhle jeho přednosti, jinak se vám stane, že na klady zapomenete a budete se šťourat jen v jeho nedostatcích.

Foto: pixabay.com

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *