Co kde dobrého?

Autor

Jak jsem slíbila, po hudební a literární pozvánce přichází pozvánka na litomyšlské pochutnání doslovné. Nalaďte chuťové pohárky a mezi kulturními zážitky si dopřejte něco na zub. A že je na výběr! Provedu Vás s chutí celým dnem…

SNÍDANĚ

Vynikající snídaně se dočkáte na Dvorku, což je nový prostor a odnož kavárny Kafemysl tradiční kávové špičky nejen místní, ale široko-daleko. Nabídka je zde „domácí“, chutná, čerstvá, kvalitní, prostě k doporučení. A i tady je samozřejmě káva, kterou ocení i ti, co kávě opravdu rozumí.

DOPOLEDNÍ SVAČINA

Milovníci čokolády nemohou vynechat Chocco Caffé, nabízející v první (ale neposlední) řadě dokonalé pralinky. Pokud máte děti neklidné, které v pralinkárně na náměstí neposedí, zajděte kousek dál, na Valy. Zde je kavárna a cukrárna Bobo Café, která je hned nejen u vody, ale hlavně u velkého dětského hřiště, kde se mezi mlsáním mladí a neklidní dostatečně zabaví a vyřádí. Vy se můžete vyřádit pracovně i odpočinkově, nabízí se tu kromě zmrzliny (jako všude po Litomyšli) i další svačinkové možnosti.

 

PÁR OBĚDOVÝCH VARIANT

Máte-li hlad ne jako vlk, ale dokonce jako medvěd, zajděte do restaurace kousek od centra (tady je všechno kousek!) U Medvěda. Porce jsou nejen chutné, ale opravdu obří, pořádně se tady nacpete. Vyhlášená již po mnoho let je restaurace U kolji, kde se jak lze asi tušit podle názvu už od roku 2005 úspěšně specializují na ukrajinské pokrmy.

Chcete-li si dopřát vyšší gastronomii, vypravte se do restaurace Bohém. Ta je součástí hotelu Aplaus a kromě vnitřních prostor má i venkovní posezení na terase u Klášterních zahrad. Šéfkuchař Libor Halousek se učil ve výborné kuchyni své maminky, ale také od Romana Pauluse.

ODPOLEDNÍ SVAČINA

Pokud máte „chuťohlad“, takže něco sladkého, ale ne třeba jen točenou zmrzlinu (ta je vůbec ne mimochodem skvělá u restaurace U Slunce, neměli byste minout!), dojděte si na waflovou luxusní dobrotu U Fiška. Tam si přijde na své každý sladkomil a mlsal, nejen dětský, ale i dospělácký. Drobnou dobrotu si můžete dát také v kavárně v Klášterních zahradách, například rakvičky se šlehačkou nebo kopečkovou zmrzlinu. A hlavně to posezení s dokonalým výhledem. Jinak zmrzlinu, tu si tady můžete pořídit v létě možná i doslova za každým rohem.

 

VEČEŘE 

Paštičku nebo (ideálně pak „a“!) řepu si prostě musíte dát Na sklípku. Kromě malého, ale dokonalého jídelníčku a širšího nápojáku si tu užijete pravou Váchalovskou atmosféru, jedná se o hospůdku ve vymalované Váchalově uličce. Sezení venku, na dvorku i přímo na ulici. To nelze minout a ani nechcete minout! Pokud jste ale zrovna trochu jinde ve Váchalově Portmoneu, pak to máte kousek na Veselku. Kromě pivních specialit tu často pořádají akce na téma jako „borůvky“, „syrečky“ atd. Do třetice všeho dobrého doporučuju americký školní autobus. Není to sranda, je to foodtruck Na chuť, který vám ukáže, jak má vypadat opravdový hamburger!

Dobrou chuť a nezapomeňte mezi tím baštěním zajít i na nějakou kulturní akci! 🙂 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *